Telefon Kütüphanesi 4 yılda 3,5 milyon dakika dinlendi

Türk Telekom Grubu’nun görme engellilere yönelik kurumsal sosyal sorumluluk projesi “Telefon Kütüphanesi”, dört yılda 3,5 milyon dakika dinlendi.

Türk Telekom Grubu’nun açıklamasına göre, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM) iş birliğiyle 2011 yılında hayata geçirilen “Telefon Kütüphanesi” projesi ilgi görmeye devam ediyor.

Türkiye’de bir ilke imza atan projenin başlangıcından bugüne kadar aranma süresi 3,5 milyon dakikaya ulaştı.

Görme engellilere verdiği hizmette 4 yılı geride bırakan Telefon Kütüphanesi, bu sürede engelli vatandaşlar tarafından yaklaşık 165 bin kez arandı.

Projede bu yılın mart-ağustos döneminde en çok dinlenen içerikler; Açlık Oyunları, Kayıp Dünya ve görme engelliler için hazırlanan kültür-sanat yayını Görev Dergisi’nin ilk sayısı oldu.

Aynı dönemde Telefon Kütüphanesi’nin en çok arandığı şehirler ise İstanbul, İzmir ve Ankara şeklinde sıralandı. Bu illeri Erzurum, Bursa ve Sivas takip etti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir