TeliaSonera Nepal’deki NCELL’e Türk CEO atadı

Avrupa’nın en büyük telekomünikasyon şirketlerinden olan ve 1993 yılından bu yana Turkcell’in kurucu ortağı olarak Türkiye’de de faaliyet gösteren TeliaSonera Nepal’deki operasyonu NCELL’e CEO olarak TeliaSonera Avrasya Bölgesi Başkan Yardımcısı Erim Taylanlar’ı atadı.

15 yıldır enerji sektöründe orta ve üst düzey yönetici olarak görev yapan Erim Taylanlar, 2011 yılından beri TeliaSonera Avrasya Bölgesi Kurumsal İletişiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.

1968 İzmir doğumlu olan Erim Taylanlar, Ege Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni bitirdikten sonra, İstanbul Üniversitesi’nde uluslararası işletme üzerine MBA eğitimi aldı.

17 ülkede 25 bin çalışanıyla hizmet veren TeliaSonera’nın çatısı altında bulunan NCELL, Nepal’in en çok vergi ödeyen şirketi konumunda yer alıyor. NCELL ayrıca TeliaSonera’nın gelirine önemli katkı sağlayan Avrasya iş bölgesinin de en hızlı büyüyen ve en yüksek abone sayısına sahip operatörlerinden biri olarak öne çıkıyor. Erim Taylanlar, telekomünikasyon hizmetlerinin yanı sıra, bölgede kurumsal sosyal sorumluluk projeleri ile de öne çıkan NCELL’in çalışmalarına vizyonu, bilgi birikimi ve tecrübesi ile değer katacak.

Ncell, Ekim 2010’da Everest Dağı’nda 5.200 metre yükseklikte dünyanın en yüksekteki 3G baz istasyonunu kurarak tarihe geçti. İstasyon, Khumbu vadisi sakinleri ve turistlere mobil ses ve veri hizmetlerine erişimi sağlıyor ve her yıl yaklaşık 150 dağcının hayatının kurtulmasına katkıda bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir