THY Sky Library, iBeacon’la uyumlu hale geldi

Türk Hava Yolları’nın, Sky Library uygulamasını iBeacon teknolojisiyle uyumlu hale getirildi. Lounge İstanbul konukları, pek çok alanda en çok okunan kitaplara iBeacon teknolojisiyle tamamen ücretsiz erişebilecek.

Şirket, Miles&Smiles üyelerine yönelik hazırladığı Sky Library uygulamasını Lounge İstanbul’daki konuklarına iBeacon teknolojisi ile uyumlu hale getirerek erişim kolaylığını bir adım öteye taşıdı.

Bu yenilikle Lounge İstanbul konukları artık, Türk Hava Yolları kurumsal yayınlarının yanı sıra yönetim, marka, pazarlama ve iletişim alanlarında en çok okunan kitaplara ve her yaştan çocuğa uygun masal ve hikaye kitaplarına, iBeacon teknolojisiyle tamamen ücretsiz erişebilecek ve Lounge İstanbul ile ilgili gerekli bilgileri anında cihazında görüntüleyebilecek.

Türk Hava Yolları Lounge İstanbul Sky Library iBeacon projesinin temelinde Veacon çözüm ailesi yer alıyor. Apple’ın sunduğu yeni bir teknoloji olan iBeacon, iOS 7 işletim sistemi üzerinden, Konum Servisleri’nin kapsamını genişleterek konum belirlemek için Bluetooth sinyali kullanıyor.

Buna göre Lounge İstanbul’a giriş yapan Sky Library kullanıcıları, Lounge’u kullandıkları sürece, Veacon cihazlarınca tanınarak tüm kitaplara tek tıkla erişim imkanı bulurken, bilgilendirme servislerinden de yararlanabilecek.

iBeacon teknolojisi ile tek “tıkla” Sky Library kütüphanesine erişebilmek için mevcut kullanıcıların uygulamayı güncellemesi, yeni kullanıcıların ise uygulamayı iPad veya iPhone cihazlarına indirmeleri yeterli olurken, kullanıcılar uygulamaya skylibrary.com web adresinden de ücretsiz erişebiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir