THY uçak içi eğlence sistemini güncelledi

Türk Hava Yolları (THY), kabin içi eğlence sistemini ve mobil uygulamasını güncelledi. THY Basın Müşavirliği açıklamasına göre, yolcu memnuniyetini birinci önceliği olarak gören THY, yolcularının uçuş sonrası değerlendirme ve taleplerini dikkate alarak farklı teknolojik yenilikleri hayata geçirme kapsamında, ses ve görüntü sistemleri üreticisi Denon iş birliğine gitti.

Açıklamada, Business sınıfında uçan ABD yolcularına görsel ve işitsel deneyim taahhüdü sunan THY’nin, Denon marka kulaklıkların alternatif mil harcama mecrası Shop&Miles üzerinden de satın alınmasına imkan sağladığı belirterek, “Dış sesi yüzde 99 oranında bertaraf etme özelliğine sahip kulaklıklar sayesinde yolcular, uzun süren yolculuk esnasında ortamdaki mevcut sesten neredeyse hiç etkilenmiyor.” ifadesine yer verildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bir diğer yenilikse 2,5 saat ve üzeri süren tüm uçuşlarda Business sınıfı yolculara takdim edilecek Samsung Galaxy S2 tabletler oldu. Beklentilerin üzerine çıkarak, farklı yolcu profillerine hitap eden, güncel ve zengin medya seçeneğiyle uçak içi eğlence deneyimine yeni bir boyut kazandıran THY, şimdi de Business sınıfı yolcularına son teknoloji ürünü tabletlerle farklı bir eğlence hizmeti sunuyor. Türkiye’nin en değerli markası ilan edilen THY, 2,5 saati aşan uçuşlarda hizmet veren ve koltuk arkası dijital eğlence sistemi bulunmayan uçaklarında dağıtılacak tabletler üzerinden vizyon filmleri, televizyon dizileri, çocuk programları ve oyun seçenekleri gibi birçok alternatif sayesinde uçuş keyfini maksimum seviyeye çıkarmayı hedefliyor.”

Açıklamada, mobil uygulamanın güncellenmiş mobil sürümüyle yolcuların, bugüne kadar aplikasyon üzerinden yapabildikleri biletleme, rezervasyon ve check-in işlemlerine ek olarak uçuş eklemesi, rezervasyon iptali, çocuk yolcu eklemesi, ekonomi sınıfından Business sınıfına “upgrade” gibi işlemleri de yapabilecekleri belirtildi.

Uygulamanın güncellenmiş sürümü ile ayrıca, yolculara varacakları havalimanına ait detaylı haritaya gibi sunulacağı duyurulan açıklamada, İstanbul Atatürk, Hong Kong, Londra Heathrow ve Miami havalimanlarından şehri içi ulaşım yönlendirme bilgilerinin de mobil uygulama üzerinden kısa süre içinde sunulacağı bildirildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir