Tivibu bir sezonda UEFA’dan 250’ye yakın maç yayınladı

Türk Telekom’un yeni nesil televizyon platformu Tivibu, üç sezon boyunca yayın hakları sahibi olduğu UEFA Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Liginin bir sezonunda 250’ye yakın maç yayınladı.

Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre şirketin televizyon yayıncılık platformu Tivibu, UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Kupası maçlarını yayınladığı ilk sezonunda 250’ye yakın yayın gerçekleştirdi.

FC Barcelona ve Sevilla FC arasında Tiflis’te oynanan UEFA Süper Kupa karşılaşması ile Avrupa kupaları yayın maratonuna başlayan Tivibu’da, Şampiyonlar Liginde 100’ü canlı yayın olmak üzere toplam 143 maç yayınlandı.

UEFA Avrupa Liginde ise 78’i canlı yayın olmak üzere, toplam 99 maç Tivibu ekranlarında futbolseverlerle buluştu.

IPTV’de “durdur izle, geri al izle, tekrar izle ve seç izle” gibi teknolojik özellikler sunan Tivibu’da sezon boyunca en çok tekrar izlenen maç Liverpool – Sevilla arasında oynanan Avrupa Ligi Final Maçı karşılaşması oldu. Bu maçı sırasıyla; Bayern Münih – Atletico Madrid ve Real Madrid – Manchester City karşılaşmaları izledi.

Tivibu, 2015-2016 sezonunda yayın haklarının sahibi olduğu İtalya Kupası ile Portekiz Liga NOS, Rusya Premier Ligi ve Hollanda Eredivisie liglerinden de 305 maç yayınladı.

Tivibu Spor kanalları, futbol içeriğinin yanı sıra, çeşitli spor dallarında dünyanın en prestijli spor organizasyonlarını ekrana getirdi. Tivibu son bir yıl içinde 43 golf turnuvası, 152 tenis ve 35 basketbol karşılaşmasını ekrana taşıdı.

Sporseverler teniste WTA, ATP, Fed Cup, Hopman tenis turnuvaları, Uluslararası Prömiyer Tenis Ligi ve Mubadala Dünya Tenis Şampiyonası; basketbolda Amerikan Kolej Basketbol Ligi ve NBA özel programları; golfte ise European Tour, PGA Tour, US Open ve Masters turnuvalarını Tivibu Spor kanallarından takip etti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom TV Genel Müdür Yardımcısı Çağrı Dönmez, Tivibu’nun UEFA Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi yayınlarında ilk sezonunu büyük bir başarıyla tamamladığını bildirdi.

Tivibu’da Şampiyonlar Liginde 250’ye yakın maç yayınlandıklarını aktaran Dönmez, “Tenisten golfe, basketboldan futbola 500’den fazla spor içeriğini sporseverlerle buluşturduk. Ayrıca kullanıcılarımıza zengin bir yerli ve yabancı sinema içeriği sunduk. Tivibu ile zengin içeriğe sahip, prestijli yayınları kullanıcılarımızla buluşturmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir