tivibu

Tivibu ile Tivibu Go arasındaki fark nedir?

TTNET’in dijital yayın platformu Tivibu’da iki farklı hizmet var. Bunlar Tivibu ve Tivibu Go adı altında kategorilendiriliyor.

Tivibu nedir?

Tivibu adlı hizmet, set üstü kutusu (set top box) adı verilen özel bir cihaza sahip olmayı gerektiriyor ve yayınlar internet bağlantısı üzerinden veriliyor. Yayınları temelde evdeki TV’den izlemek için abone oluyorsunuz. Ayrıca dilerseniz aboneliğinizi, akıllı telefon, tablet ya da bilgisayardan kullarak bu cihazlardan da TV izlemeye devam edebiliyorsunuz. Bu hizmet daha önce Tivibu Ev adı ile sunuluyordu.

Tivibu Go nedir?

Tivibu Go ise, set üstü kutusu (set top box) gerektirmeden yayınları alma imkanı sağlıyor. 4 ekrandan yani bilgisayar, akıllı telefon, tablet veya akıllı TV’den (burada internete bağlanabilen bir TV’den söz ediyoruz) Tivibu yayınlarını izleme fırsatı veriyor. Tivibu uygulaması bulunan akıllı televizyon satın almışsanız bu hizmetten yararlanabiliyorsunuz. Bu hizmet, daha önce Tivibu Web olarak adlandırılıyordu.

TV, sinema, dizi ve belgesel seçenekleri

Hem Tivibu hem de Tivibu Go üzerinden çok sayıda TV kanalı ile sinema, dizi, belgesel kanallarına ve özel içerik paketlerine abone olmak mümkün. Farklı paketlerle alacağınız hizmeti zenginleştirebiliyorsunuz.

Yayını 90 dakikaya kadar ileri-geri sar

Seç izle, tekrar izle, durdur izle, geri al izle gibi özellikler ise Tivibu’yu klasik televizyondan farklı yapan artılar. Tivibu, izlenmekte olan yayını 90 dakikaya kadar durdurma, geri ya da ileriye sarma avantajı veriyor. Bu da TV deneyimini başka bir boyuta taşıyor.

Akıllı kilit nasıl kullanılır? | Yale Linus Smart Lock incelemesi

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir