Togg T10X sipariş

Togg T10X 24 saatte 22 bin 150 adet sipariş aldı

Türkiye’nin otomobili Togg’un T10X modeli için 24 saatte 22 bin 150 adet ön sipariş geldi. Togg Teknoloji Kampüsü’nde üretimin devam ettiğine dair görüntüleri sosyal medyadan paylaşan şirket, ay sonundan itibaren teslimatlara başlanacağını duyurdu.

Togg CEO‘su Mehmet Gürcan Karakaş, sosyal medya hesabından, “Verdiğimiz sözün arkasında, adım adım hedefimize doğru ilerliyoruz. Ay sonu itibarıyla teslimatlarımız başlıyor. Teşekkürler Türkiye” mesajını paylaştı.

Yerli elektrikli otomobil heyecanına ortak olan Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır ise “Geçtiğimiz yıl Türkiye’de 7.733 elektrikli araç satılmıştı. Togg satışa çıktı ve sadece bir günde 22.150 önsipariş aldı. İşte paradigma değişimi budur.” ifadelerini kullandı.

Togg’un T10X model elektrikli otomobili için ön sipariş süreci togg.com.tr ve Trumore mobil uygulamasında devam ediyor. 27 Mart’a kadar alınacak ön sipariş sırasında 60 bin TL ödeme yapmak gerekiyor. Ücretin kalan kısmı ise otomobilin teslimatı sırasında ödenecek.

Trumore e-Cüzdan’a 60 bin TL’yi aktardıktan sonra, ön sipariş vermek istenilen T10X model araç konfigüre edilip, ön ödeme yapılarak çekilişe katılmaya hak kazanılacak. 28 Mart’ta noter huzurunda yapılacak dijital çekilişle de sipariş sahipleri belirlenecek.

Çekilişte sipariş hakkı kazanamayan kullanıcıların ön ödeme bedelleri ise önce kullanıcıların Trumore e-Cüzdan’larına, ardından da bankalarına bağlı olarak en geç 14 gün içinde otomatik olarak hesaplarına ve kredi kartlarına geri yatırılacak.

Uygun fiyatlı kulaklık | HyperGear Xpods Pro TWS incelemesi

Yeni videolardan haberdar olmak için buradan kanala abone olmayı unutmayın!

Yazıyı Oylayın
İlginizi çekebilir:  Körfez'in akıllı şehirleri Türk teknolojisi ile buluşacak

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir