Toshiba’dan bulut bağlantılı akıllı TV

TNB Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri A.Ş Televizyon izleme deneyimini sürekli olarak daha ileriye taşıyan TNB AŞ yepyeni L4, L6 ve L7serisi HD LED televizyonlarda Akıllı TV serisini duyurdu.

Bulut Televizyonlar (Cloud TV), hem akıllı içeriklere erişim, arama, ve önerme, hem de sosyal ağlar özelliklerini üst düzeyde kullanarak Toshiba’nın internete bağlı televizyon eğlencesindeki yeni yaklaşımını yansıtıyorlar. Tüm seriler Toshiba’nın yeni ve bütünleşik ürün tasarımıyla, mat veya parlak siyah renklerde ve 81 cm’den (32”) 146 cm’e (58”)uzanan farklı ekran boyutlarıyla sunuluyor.

Internet TV’den çok daha fazlası

Yeni Toshiba CloudTV’ler televizyon izleme deneyimini farklı bir noktaya taşıyan geniş hizmetlere sahip. Toshiba Bilgisayar ve Görüntü Sistemleri Türkiye Distribütörü TNB A.Ş. Genel Müdürü Aytaç Biter yaptığı açıklamada, “Yeni Akıllı TV yaklaşımımızla televizyonlara yalnızca interneti getirmiyoruz. Amacımız, televizyon kullanıcıları için optimize edilmiş özellikleri bir araya getirmek ve Bulut aracılığıyla erişilebilen sayısız veri ve içeriğin tüm avantajlarını kullanıcılarımıza sunabilmek.” dedi.

Toshiba Bulut Hizmetlerinin merkezinde“kişiselleştirme” bulunuyor. Böylece kullanıcılar kendi zevk ve tercihlerine uygun sosyal ağ bildirimleri ve içerik önerilerini alabiliyorlar. Öneri hizmetleri belirli bir öneri algoritmasına dayanarak, dinamik şekilde gelecekyedi gün mevcut olacak içeriklerin yenilenmiş listeleri oluşturuyor. Güçlü arama aracı ise, internet üzerinden bağlı Elektronik Program Kılavuzu (EPG) veVideo-on-Demand hizmetlerinde ve ev ağına bağlı diğer cihazlarda depolanan içerikler arasından popüler dizileri, şovları, filmleri, spor programlarını ve benzer pek çok içeriği arıyor ve keşfediyor. Böylece izleyiciler artık yayıncı kanalların programlarına bağlı kalmak zorunda kalmayacaklar, artık onlar için tek meselene izlemek istediklerine karar vermek olacak.

Sosyal TV hizmetleri

Toshiba Cloud TVakıllı ve kişiselleştirilmiş arama ve öneri özelikleri, seçkin TV uygulamaları ve hava durumu gibi pratik araçlar sunmanın yanısıra kullanıcılara mobil cihazlarındaki1 içeriklerle rahatlıkla etkileşim kurma imkanı veriyor. Portal, Aile Takviminden Kişisel Mesajlaşmaya kadar pek çok Sosyal TV hizmetine ilave olarak internette en fazla aranılan TV şovları veya kullanıcıların o anda izlediği program ile ilgili canlı tweetler iletebiliyor.

Bütünleşik kullanıcı arayüzü

Toshiba Cloud TV kullanıcıların sunulan hizmetler içinde aradıklarını kolayca ve sezgisel olarak bulabilecekleri bir grafik tasarıma sahip. Kullanıcı arayüzünün sadeliği vetarzı Toshiba’nın yeni bütünleşik televizyon tasarımı yaklaşımının bir parçası olarak televizyonların fiziksel tasarım unsurlarıyla tüketicinin yaşadığı toplam deneyimi birleştiriyor. Bu yeni arayüz, Açık Tarayıcı, Intel WiDi,kayıtlı programlar ya da uyarılar gibi kilit özelliklere erişim de sağlıyor. Bundanda ötesi, ev ağı üzerindeki herhangi bir USB veya DLNA cihazından depolama birimine de erişilebiliyor.

Tanınmış Toshiba görüntü kalitesi

Toshiba yeni L4, L6 veL7 serileri ile hem ekran boyutu, malzeme ve renk kullanımı hem de görüntü teknolojisi ve ilave özellikler açısından tüketici için geniş seçenekler sunmaya devam ediyor. Daha da fazlası, L7 serisi televizyonlar 3D aktif örtücü teknolojisini kullanarak 3D içerikleri Full HD çözünürlükte izleme zevkini desunuyor. İlave olarak 2D’den 3D’ye dönüştürme teknolojisi beğendiğiniz 2D formatındaki programları ve filmleri 3D keyfiyle izleyebilmenizi sağlıyor.Ayrıca tüm Full HD televizyon serileri ortak olarak hızlı spor veya aksiyon sahnelerinde yumuşak ve parlak görüntüler sağlayan Active Motion & Resolution(AMR) 50, 100 veya 200 gibi Toshiba’nın çok iyi bilinen görüntü kalitesi üstünlüklerine sahip. Tüm modeller dahili Wi-Fi özelliğine sahip, ayrıca cihazlar arasında kolay içerik paylaşımı ve rahat USB Video Kayıt3için çoklu bağlantı seçenekleri ile donatılmış.

Fark yaratan ve şık görünüm

Toshiba L4, L6 ve L7serisi HD LED televizyonlar yeni Toshiba televizyon tasarım kimliğinin fark yaratan görünümlerini taşıyorlar. Yuvarlak parlak standby göstergesi, yuvarlatılmış köşeler, ince boyun ve ayak gibi zekice kurgulanmış tasarım unsurları kolayca fark ediliyor. Dar çerçeve ve yeni serinin ince tasarımı tüm iç mekanlara uyum sağlıyor. L4 ve L6serisi televizyonlar mat siyah çerçeveye sahipken, L7 serisi parlak siyah seçeneğe de sahip. İnce tasarımlı L6 veL7 serilerinin is ek olarak zarif gümüş kenarları bulunuyor.

toshiba1

Toshiba L4 serisi – Full HD LED Akıllı TV

 • Çözünürlük:Full HD 1080p with 100 AMR (Active Motion & Resolution (L4 serisi); Resolution+
 • Akıllı TV: Toshiba CloudTV, MediaGuide; Açık Taraycı ve SkypeTM; dahil, dahili Wi-Fi; Intel WiDi 3.5; Toshiba AppsConnect; USB VideoKayıt3; HbbTV4; Skype ready
 • Dijital Tuner:DVB-T/DVB-T24/DVB-C/DVB-S/DVB-S2,analog
 • Bağlantılar: 4x HDMI (1xHDMI dahil MHL desteği ile), 2x USB;
 • Ses: Audyssey Volume Extension, Dolby Digital Pulse ·        Renkler: mat siyah

Toshiba L6 serisi – Full HD LED Akıllı TV

 • Çözünürlük:Full HD 1080p 100 AMR (Active Motion & Resolution) özellikli ve Resolution+
 • Ekran boyutları: 80 cm(32“), 102 cm (40“)
 • Akıllı TV: Toshiba CloudTV,: MediaGuide; Açık Tarayıcı ve SkypeTM dahil; dahili Wi-Fi;Intel WiDi 3.5; Toshiba AppsConnect; USB Video Kayıt3; HbbTV4; Skype ready
 • DVB –T/DVB-T24/DVB-C/DVB-S,DVB-S2, analog
 • Bağlantılar: 4x HDMI (1xHDMI dahil MHL desteği ile ), 2x USB
 • Ses: Audyssey VolumeExtension, Dolby Digital Pulse
 • Renkler: mat siyah, gümüş dekoratif kenarlı dar çerçeve tasarımı ve gümüş ayak

Toshiba L7 serisi 3D Full HD LED TV, Toshiba Cloud TV

 • Çözünürlük:Full HD 3D 1080p 200 AMR (Active Motion & Resolution) özellikli; Resolution+; 3D aktif örtücü teknolojisi2; 2D’den 3D’ye dönüştürme
 • Ekran boyutları: 102 cm(40“), 126 cm (50“) ve 146 cm (58“)
 • Akıllı TV: Toshiba CloudTV, MediaGuide; Açık Tarayıcı ve SkypeTM dahil; dahili Wi-Fi;Intel WiDi 3.5;Toshiba AppsConnect; USB Video Kayıt3; HbbTV4; Skype ready
 • DVB-T/DVB-T24/DVB-C/DVB-S/DVB-S2, analog
 • Bağlantılar: 4x HDMI (1xHDMI dahil MHL desteği ile), 2x USB
 • Ses: Audyssey VolumeExtension, Dolby Digital Pulse
 • Renkler: mat siyah (40” ve 50”) ve parlak siyah (58”), gümüş dekoratif kenarlı dar çerçeve tasarımı ve gümüş ayak
 • Kaide:58”çerçeve kaide 40”,50” düz kaide

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir