Tren istasyonlarında Skype’tan konuşmak ücretsiz

OAO “Tsentralnaya Prigorodnaya Pasajirskaya Kompaniya” adlı demiryolu şirketi Halkla İlişkiler Dairesi tarafından salı günü yapılan açıklamaya göre, yolcuların ücretsiz olarak telefon görüşmesi yapabileceği ve diğer kullanıcılarla mesajlaşabileceği Skype kabinlerinin ilki 30 Ağustos tarihinde Moskova’daki Vıhino banliyö tren istasyonunda hizmete girecek.

Rusya’nın Sesi’nin haberine göre, kabine yerleştirilen benzeri olmayan aydınlatmalı zemin sistemi sayesinde kullanan kişinin kabini terkedip çıkması durumunda otomatik olarak kapanacak.

Kabin ayrıca video kamera, dokunmatik ekran, mikrofon ve hoparlöre sahip olacak. Açıklamaya göre, demiryolu şirketi ileride yolcu kapasitesinin yüksek olduğu yerlerde Wi-Fi yardımıyla internet erişimini de sağlamayı planlıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir