TTNET, ITU-D’ye üye oldu

TTNET, Birleşmiş Milletler’in Kuruluşlarından biri olan ve 148 yıllık tecrübesiyle telekomünikasyon sektörünün en saygın kuruluşlarından Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin Kalkınma birimi ITU-D’ye kabul edildi.

Dünya genelinde telekomünikasyon sektörünün kalkınma odaklı çalışmalarını bir çatı altında toplayan ve daha etkili sonuçlar almak üzere ortak hedeflere odaklanan ITU-D’ye üyeliği ile TTNET, kalkınma odaklı sosyal sorumluluk projelerine yepyeni bir perspektif kazandıracak.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Dr. Tayfun Acarer, “Türkiye’nin Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin yönetim organı olan ITU Konseyi’nin aktif bir üyesi olduğunu“ vurgulayarak, “Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu olarak sektörümüzde faaliyet gösteren şirketlerin uluslararası kuruluşlarda etkin bir şekilde yer almalarını önemsiyor ve destekliyoruz. TTNET’in Birleşmiş Milletlerin önemli bir uzman kuruluşu olan ITU nun, Kalkınma Sektörüne üye olarak katılması çok önemli bir adım. TTNET ve diğer ITU-D üyeleri  arasında başlayacak olan karşılıklı bilgi ve deneyim paylaşımının dünya telekomünikasyon, bilgi ve iletişim teknolojileri açısından önemli katkılar sağlayacağını düşünüyorum.”  dedi.

ITU-D üyeliğini değerlendiren TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya da, “Türkiye’nin lider internet şirketi olarak, internetin sunduğu imkânlardan herkesin yararlanabilmesini sağlamak ve bilgiye erişimi sürdürülebilir hale getirebilmek üzere çalışmalar yürütüyoruz. Bu faaliyetlerimizi Uluslararası Telekomünikasyon Birliği gibi saygın bir kuruluş işbirliği içinde yürütmemiz, hem çalışmalarımızı uluslararası platforma taşımak hem de uluslararası deneyimi Türkiye’ye aktararak sektörümüzün kalkınmaya desteğini artırmak açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Uluslararası Telekomünikasyon Birliği’nin Kalkınma birimi ITU-D, çalışmalarını üye şirket ve kuruluşların katılımıyla oluşturulan çalışma grupları ile yürütüyor. TTNET, önümüzdeki dönemde kalkınma odaklı sosyal sorumluluk projeleri ile bu gruplarda etkin bir şekilde rol alacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir