TTNET’e Birleşmiş Milletler’den ziyaret

Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Kamal Malhotra, “İnternetle Hayat Kolay” sosyal sorumluluk projesinin yeni dönemi üzerinde görüş alışverişinde bulunmak üzere TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya’yı ziyaret etti.

TTNET açıklamasına göre, ziyarette, şirketin Türkiye’nin kalkınmasına ve dijital dönüşümüne verdiği destek ve kurumsal sosyal sorumluluk projeleri görüşüldü.

Birleşmiş Milletler Türkiye Mukim Koordinatörü Malhotra, görüşme sonrası yaptığı açıklamada Birleşmiş Milletler’in bu yüzyılın başında “Kalkınma İçin Bilgi ve İletişim Teknolojileri”ni (BT) küresel bir öncelik olarak belirlediklerini kaydetti.

Malhotra, “Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği ve TTNET işbirliğiyle Türkiye’nin her yerinde herkes için bilgi ve iletişim teknolojileri olanakları yaratarak sayısal uçurumu kapatmayı ve nüfusun en çok mahrum bırakılmış ve kenara itilmiş kesimlerini küresel bilgi toplumunun nimetlerinden faydalandırmayı amaçlamaktadır” ifadelerini kullandı.

Kamal Malhotra, hedeflerinin bilgi ve iletişim teknolojileri imkanlarından yararlanarak herkes için daha güçlü, daha adil ve daha müreffeh bir geleceğe sıçrama yapmak olduğunu belirtti.

“Dijital ekosistemi büyütmek için birçok platformda çalışmalar yürütüyoruz”

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya ise Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı ile Habitat Kalkınma ve Yönetişim Derneği işbirliğiyle yürüttükleri projeyle, bilgiye erişimde eşit fırsat sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Kaya, yeni dönemde projenin özellikle 35 yaş üstü kadınları hedeflediğini ve Türkiye’de hızlı bir dijital dönüşüm yaşandığını dile getirerek, “Günümüzde ülkelerin en önemli gelişmişlik göstergelerinden biri de internet kullanımının yaygınlığıdır. Biz de Türkiye’nin lider internet şirketi olarak ülkemizde internet kullanımını artırmak, dijital dönüşümü daha da hızlandırmak için çalışıyoruz. Dijital ekosistemi büyütmek için birçok platformda çalışmalar yürütüyoruz. İnternetin sunduğu avantajlardan herkesin yararlanabilmesi için bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu alandaki çabalarımızı hız kesmeden sürdüreceğiz” değerlendirmesinde bulundu.

Bu yıl 12 bin kişi daha internet kullanmayı öğrenecek

“İnternetle Hayat Kolay” projesi Türkiye’de internet okuryazarlığı oranının arttırılmasını, kamu ve özel sektörün sunduğu e-hizmetlerin kullanımı için kapasite gelişimi desteği vermeyi, yeni medya araçlarının bilinçli kullanımı konusunda farkındalık sağlanmasını ve güvenli internet konusunda toplumun bilgilendirilmesini hedefliyor.

2012 yılında başlatılan proje ile bu yıl, Mersin, Kahramanmaraş, Karaman, Yozgat, Ordu, Çorum, Artvin, Amasya, Bayburt, Bartın, Manisa, Çanakkale, Batman, Şanlıurfa, Mardin, Şırnak, Erzincan, Bingöl, Erzurum ve Hakkari’den oluşan 20 ilde toplam 12 bin kişinin dijital dünya ile tanıştırılması amaçlanıyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir