TTNET’e En İyi Büyük Veri Çözümü Ödülü

İnternet servis sağlayıcısı TTNET, geliştirdiği büyük veri çözümü ile TDWI Best Practices Award Ödülleri’nde “En İyi Büyük Veri Çözümü Ödülü”ne değer görüldü.

Şirket açıklamasına göre TTNET, geliştirdiği büyük veri çözümü, iş zekası ve veri yönetimi alanında bilgi ve iletişim teknolojileri endüstrisinin en prestijli teknoloji ödülleri arasında olan TDWI Best Practices Award Ödülleri’nde “En İyi Büyük Veri Çözümü Ödülü”nü kazandı.

TTNET tarafından geliştirilen büyük veri analizi temelli çözüm, elektrik sisteminde arızanın meydana geldiği bölgenin tespit edilmesine imkan tanıyan bilgiler sağlıyor.

Söz konusu sistem, TTNET şebeke bilgileri üzerinden gerçek zamanlı büyük veri analizi yaparak elektrik dağıtım şirketlerine iletiyor. Bu sayede elektrik yönetim araçlarına elektrik kesintisi ve buna bağlı sorunların yaşandığı konumların bilgileri net ve hızlı bir şekilde noktasal olarak tespit edilerek ulaştırılıyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Coşkun Şahin, Türk Telekom Grubu olarak müşterilerinin hayatlarında daha fazla yer alma hedefiyle hareket ettiklerini, ürün ve servislerini bu doğrultuda sürekli geliştirdiklerini bildirdi.

Bunu yaparken hızla gelişen ve değişen teknolojiyi yakından takip ettiklerini, teknoloji altyapılarını ve tüm operasyonlarını en iyi şekilde destekleyecek biçimde geliştirmeye devam ettiklerini aktaran Şahin’in açıklamada şu görüşlerine de yer verildi:

“TDWI Ödülleri’nde Büyük Veri alanında aldığımız bu ödül, teknoloji altyapısı anlamında geldiğimiz noktayı endüstrinin uluslararası platformlarında da tescilliyor. Geliştirdiğimiz çözümle kullanıcılara olası kesintilerde daha hızlı iyileştirme, müşteri memnuniyetinde artış, temel regülasyon performans göstergelerini karşılama, operasyon maliyetlerini (OPEX) azaltma ve daha gelişmiş işgücü araçları sunuyoruz.”

Ödül eylülde San Diego’da verilecek

The Best Practices Awards ödülleri 20-25 Eylül 2015 tarihlerinde ABD’de San Diego’da düzenlenecek olan TDWI Konferansı’nda sahiplerine takdim edilecek.

TDWI Ödülleri her yıl endüstrideki başarılı stratejileri, çözüm uygulama ve teknolojilerini teşvik etmek ve onurlandırmak amacıyla veriliyor.

TDWI Ödülleri her yıl “Analitik”, “Büyük Veri”, “Yükselen Teknolojiler ve Yöntemler”, “Kurumsal İş Zekası”, “Kurumsal Veri Yönetimi Stratejileri”, “Kurumsal Veri Ambarı”, “Kamu ve Kar Amacı Gütmeyen Kuruluşlar”, “Performans Yönetimi”, “Doğru Zamanlı İş Zekası ve Analitik” ile “Organizasyonel Yapılar” olarak sıralanan on farklı kategoride dağıtılıyor.

TDWI’nin En İyi Çözümler (TDWI Best Practices Awards) ödül programı hakkında daha geniş bilgiler http://tdwi.org/bpawards adresinden edinilebiliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir