TTNET’in akıllı ev ve ofisin altyapısı İnnova’dan

Türkiye’nin lider internet şirketi TTNET, akıllı ev ve ofis çözümünü LiveSmart markasıyla müşterilerine sunmaya başladı. Bilişim altyapısını uçtan uca İnnova’nın üstlendiği LiveSmart sayesinde; kullanıcılar ev ve ofislerindeki konfor, güvenlik, aydınlatma ve ısıtma sistemlerini uzaktan yönetebiliyor.

TTNET, bilişim altyapısı Türkiye’nin öncü bilişim çözümleri firması İnnova tarafından hayata geçirilen akıllı ev ve ofis çözümü Livesmart markasını müşterilerinin kullanımına sundu. Kullanıcılar; PC, tablet veya akıllı telefonlar üzerinden evlerine ya da ofislerine bağlanarak canlı izleme yapabiliyor, görüntü kaydedebiliyor; hırsızlık gibi istenmeyen durumlara karşı önlem alabiliyor. Bunun yanı sıra yangın ya da su taşkını gibi ani tehlikelerden de haberdar olabilen kullanıcılar, ev ya da ofislerindeki elektrikli cihazları ya da ışıkları da uzaktan açıp kapatılabiliyor.

Güvenli İşyerim paketi kullanıma hazır

LiveSmart’ın satışa çıkan ilk paketi olan Güvenli İşyerim, şirketlere özel uygun fiyatlı güvenlik ve izleme çözümlerini içeriyor. Güvenli İşyerim paketinde akıllı kutu, kablosuz gece görüş özelliğine sahip IP kamera, alarm, hareket sensörü ve kapı-pencere sensörü bulunuyor. TTNET LiveSmart hizmetinden yararlanmak için TTNET müşterisi olma şartı aranmıyor.

Gerekli altyapı çalışmaları, uç nokta cihaz seçimleri, uygulama geliştirme ve entegrasyon süreçlerinin tamamı İnnova tarafından yönetilen LiveSmart projesinin başlangıç aşamasında TTNET LiveSmart kullanıcılarına sunulacak IP güvenlik kameraları, hareket, duman, ısı, su sensörleri ve alarm cihazları gibi akıllı ev ve ofis sistemlerinin temelini oluşturan donanım cihazları seçildi. Bu cihazların yönetileceği ve kullanıcı bilgilerinin saklanacağı güvenli bulut ortamı oluşturuldu ve kullanıcıların hem web hem de mobil ortamlardan ev ve ofislerini 7/24 izleyebilecekleri portal ve mobil uygulamalar geliştirildi.

Kablosuz teknolojiler tercih edildi

Projede, Tayvan, Almanya ve Bulgaristan gibi çeşitli ülkelerden firmalar ile işbirliği gerçekleştiren İnnova, söz konusu çözümde ağırlıklı olarak kablosuz teknolojiler kullanarak TTNET kullanıcılarının akıllı ev ve ofis sistemlerini hem kurulum hem de kullanım açısından çok daha kolay hale getirmeyi hedefledi. Güvenlik kameraları, güvenlik sensörleri ve yönetim uygulamaları İnnova uzmanlığıyla sisteme entegre edildi, tüm uç birimler yüksek performans ve sorunsuz çalışma için yapılandırıldı.

Mobil uyumlu bulut hizmetleri

Java ortamında geliştirilen cihaz yönetim uygulamaları ile çözüm, OSGi (Open Service Gateway initiative) destekli bir orta katman üzerinden cihazlara erişim imkânı sunuyor. TTNET LiveSmart kullanıcıları akıllı ev yönetim portalına; Web tarayıcıları üzerinden, iOS ve Android işletim sistemli akıllı telefon ve tablet bilgisayarlar üzerinden rahatlıkla erişebiliyor. Tek dokunuşla ev veya ofislerindeki IP kameralardan görüntüleri izleyebilen kullanıcılar, görüntü kaydı yapabiliyor ve alarm sistemini yönetebiliyorlar. Tamamen bulut tabanlı bir çözüm olarak geliştirilen LiveSmart projesinde kullanıcılar tüm işlemlerini her an, her yerden sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Yazar: TechnoLogic

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir