Türk bilişim sanayii ilk kez bir kadına emanet

Bilişim Sanayicileri Derneği’nde (TÜBİSAD), görev bayrağı el değiştirdi. Yönetim Kurulu Başkanı ilk kez bir kadın oldu. Yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanlığını Erman Karaca üstleniyor.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşu Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), yeni Yönetim Kurulunu belirledi. TÜBİSAD temsilini güçlü kılmak amacıyla 21 Asil, 9 Yedek üyeden oluşan Yönetim Kurulu’nun Başkanı, Erman Karaca oldu.

TÜBİSAD Olağanüstü Genel Kurul’da açılış konuşması yapan TÜBİSAD Yönetim Kurulu eski Başkanı Prof. Dr. Kemal Cılız, temsil gücü yüksek bir Yönetim Kurulu ve tüm üyelerin aktif katkıları ile 3 yıllık dönemde sektörün ülke ekonomisine katkılarını ve bu katkıları daha da ileriye taşımaya yönelik çözüm önerilerini, kamu yönetimi, iş dünyası örgütleri ve STK’lar da dahil olmak üzere geniş bir platformda dile getirdiklerini belirtti. Cılız, TÜBİSAD’ın aynı zamanda, Bilgi Teknolojileri ve Telekomünikasyon alanlarını birleştiren bir sivil toplum örgütü olarak, yayınladığı raporlar ile sektörün gelişimi hakkında sağlıklı veri oluşumu sağladıklarını sözlerine ekledi.

Erol Bilecik’in Divan Başkanlığı yaptığı Genel Kurul’da, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu oybirliği ile ibra edilirken; yeni Yönetim Kurulu ve yeni Denetim Kurulu asil ve yedek üyelerinin seçimi de oybirliği ile gerçekleşti.

TÜBİSAD’ın yeni Yönetim Kurulu’nun Başkanı olarak seçilen Erman Karaca, 1979 yılında kurulan ve Türkiye bilişim sektörünün %95’ini temsil eden 200’den fazla üye kuruluşu olan TÜBİSAD’ın ilk kadın Yönetim Kurulu Başkanı olma özelliğini taşıyor.

Yeni Yönetim Kurulu’nda Levent Kızıltan ve Nazım Özdemir Başkan Yardımcısı, Veli Tan Kirtiş de Sayman olarak görev yapacaklar.

Görev bayrağını Prof. Dr. Kemal Cılız’dan devralan Karaca, eski Yönetim Kurulu Başkan ve Üyelerine elde edilen başarılar ve tüm üyelere de TÜBİSAD sinerjisine katkıları için teşekkür etti. Erman Karaca konuşmasında, Türkiye’nin ekonomik büyümesi ve toplumsal gelişimi açısından stratejik öneme sahip Bilgi ve İletişim Teknolojileri Sektörünün, yüksek temsil gücüne sahip güçlü ortak sesi olmaya devam edeceklerini söyledi. Gelecek Teknolojiler ve Digital Dönüşüm konularında uluslararası başarılar için önemli fırsatlar olduğunu dile getiren Karaca, tüm paydaşlar ve ülke kalkınması için üretilen katma değerleri daha da ileriye taşıyacaklarını belirtti.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir