Kartina.TV

Türk medyasına Kartina.TV ağında yer alma fırsatı

Lüksemburg merkezli uydu şirketi SES, Rus diasporası için hizmete sunulan ödemeli Kartina.TV ağını İstanbul’da düzenlediği bir toplantıyla Türk medya dünyasına tanıttı.

Kartina.TV ağı, Türk medyasına dünyanın büyük bölümüne yapımlarını ulaştırma fırsatı sunuyor. Kartina.TV ağı yayınları SES’in Astra 1N uydusu ile çevrimiçi ortamda izlenebiliyor.

SES Kuzey Avrupa, Baltık ve Doğu Avrupa bölgeleri Video Başkan Yardımcısı Håkan Sjödin ve SES Rusya ve BDT Ülkeleri Video İş Geliştirme Direktörü Mikhail Sandler toplantıda katılımcılara bilgi verdi.

Kartina.TV

Kartina.TV ağı halihazırda spor, haber, çizgi film, eğlence ve daha pek çok kategoriyi içeren 150’den fazla TV kanalına sahip. Uydu erişiminin yanı sıra herhangi bir cihazda çevrimiçi olarak da izlenebilen Kartina.TV ağı, favori sinema filmleri ile dizi filmlere de yayınlarında yer veriyor.

150’dan fazla kanal, 20.000’den fazla Rusça film

TV programlarını canlı yayının yanı sıra arşivden de izleme imkânı sunan Kartina.TV ağında izleyiciler kendilerine uygun zamanlamayı ayarlamak için zaman kaydırma özelliğini kullanabiliyor. Kartina.TV arşivinde 20.000’den fazla Rusça film yer alıyor.

Kartina.TV

Çevrimiçi izlenebilecek 20.000’den fazla film içerisinde nefes kesici aksiyon filmleri, eğlenceli komediler, SSCB klasikleri, korku filmleri, fantazi, çizgi filmler, muhteşem prömiyerler, dizi ve daha pek çok şey mevcut. Kartina.TV aboneliği üç çevrimiçi sinema kanalı ivi, START ve Megogo’ya ücretsiz erişim sağlanıyor.

Canlı yayınlar iki hafta arşivleniyor

Bir içerik yayınlanmasından sonraki iki hafta boyunca arşivde hazır tutuluyor. İzleyiciler ne zaman ve hangi içeriği izlemek istediğine kendileri karar veriyor. Dilerlerse reklâmları atlayabiliyor ve bir bakışta en heyecan verici anlara geçebiliyor.

Kartina.TV

Kartina.TV yayın kutusu satın alınabiliyor

Yayınlar, Kartina.TV yayın kutusu kullanılarak evde ya da yurt dışında istenildiği zaman izlenebiliyor. TV kutusu dışında seyahat ederken de iOS/Android için ücretsiz sunulan resmi Kartina.TV uygulamasını indirerek her yerden ve her cihazdan yayınlara ulaşılabiliyor.

Kartina.TV

Her yerden ve her cihazdan izleme fırsatı

Ayrıca herhangi bir kişisel bilgisayardan web sitesi üzerinden çevrimiçi olarak Kartina.TV yayınlarını izlemek de mümkün. Kullanıcıları ‘Çoklu Oda’ özelliğiyle tek bir abonelik kullanarak üç farklı cihazdaki farklı içeriğe aynı anda erişebiliyor. Kartina.TV, Samsung Smart TV, Android TV, Roku ve Apple TV 4K platformlarını da destekliyor.

Kartina.TV

İki farklı çevrimiçi abonelik paketi

Kartina.TV yayın kutusunun fiyatı 119,99 Avro. Çevrimiçi abonelikte ise ücretlendirme olarak iki farklı paket sunuluyor. 80+ Rus kanalı içeren, yayınların SD olduğu ve çevrimiçi yayın izleme desteği olmayan temel paketin aylık fiyatı 14,50 Avro. 150+ Rus kanalı içeren, yayınların HD olduğu ve çevrimiçi yayın izleme imkânı sunan premium paketin fiyatı ise aylık 16,50 Avro.

Yazar: Melih Bayram Dede

TechnoLogic'in Kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni. Gazeteciliğe 1993’te başladı. Çeşitli yayınlarda teknoloji editörü olarak görev yaptı, TV programları hazırlayıp sundu. İnsan Yayınları tarafından yayımlanan İnternet adlı bir kitabı var. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından verilen Sürekli Basın Kartı sahibi. Türkiye’de teknoloji medyasının en büyük sivil toplum örgütü olan Bilişim Medyası Derneği üyesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir