Türk Philips’in üst yönetiminde değişiklik

Türk Philips Üst Yöneticiliğine (CEO) Haluk Karabatak, Philips Aydınlatma CEO’luğuna ise Göktuğ Gür atandı.

Philips’ten yapılan açıklamaya göre Sağlık Hizmetleri ve Tüketici Yaşam Tarzı bölümlerini “Sağlık Teknolojileri” altında birleştiren şirket, “Aydınlatma Çözümleri” şirketini ise bağımsızlaştırarak yola iki şirketle devam etme kararı aldı.

Bu kapsamda şirket globalde olduğu gibi Türkiye’de de yapılanmaya giderken, Türk Philips’in CEO’luğunu Haluk Karabatak, Philips Aydınlatma CEO’luğunu ise Göktuğ Gür üstlendi.

Gür, 3 yıldır Türk Philips’in CEO’luğunu Sağlık Hizmetleri, Aydınlatma ve Tüketici Yaşam Tarzı sektörleriyle birlikte sürdürüyordu.

Yeni dönemde Türkiye Aydınlatma CEO’luğu görevine atanan Gür, 20 yıldır sürdürdüğü profesyonel çalışma hayatı boyunca, enerji sektöründe imza attığı pazarlama ve çözüme yönelik projeler aracılığıyla, Türkiye’yi de içine alan Orta Asya ve Orta Doğu bölgesinde uzmanlaşarak pek çok üst düzey yönetim pozisyonunda görev aldı.

ODTÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Karabatak ise profesyonel yaşamına GlaxoSmithKline’da 1998 yılında ürün yöneticisi olarak başladı.

Daha sonra Pfizer Türkiye’ye iş birim yöneticisi olarak geçiş yapan Karabatak, bu şirkette Kurumsal Strateji Müdürlüğü, Orta Asya ve Kafkaslar (CauCAR) Bölge Direktörlüğü ve 10 ülkeyi kapsayan Güney Doğu Avrupa Bölgesi Liderliği görevlerini üstlendi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir