Türk Telekom AŞ soruşturmasında karar

Rekabet Kurulu, Türk Telekomünikasyon AŞ’nin 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 6. maddesini ihlal etmediğine oy çokluğuyla karar verdi.

Rekabet Kurumunun internet sitesindeki duyuruya göre, Türk Telekomünikasyon AŞ tarafından Eser Telekomünikasyon San ve Tic. AŞ’nin uluslararası kiralık devre hizmeti tarife bilgisine yönelik talebinin karşılanmaması ve aynı ihale için aynı hizmeti sağlamak isteyen teşebbüsler arasında söz konusu şirket aleyhine ayrımcılık yapılması suretiyle 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesinin ihlal edilip edilmediğinin tespitine yönelik açılan soruşturma tamamlandı.

Türk Telekomünikasyon AŞ tarafından Eser Telekomünikasyon San. ve Tic. AŞ’ye aynı hizmeti sağlamak isteyen teşebbüslere göre farklı davranılıp davranılmadığının ve Eser Telekomünikasyon San. ve Tic. AŞ’nin talep ettiği fiyat teklifinin geciktirilip geciktirilmediğinin incelendiği belirtilen duyuruda, “24 Eylül 2014’te Rekabet Kurulunca dosyanın müzakeresi sonucunda Türk Telekomünikasyon AŞ’nin 4054 sayılı Kanun’un 6. maddesini ihlal etmediğine oy çokluğu ile karar verildi” ifadesi kullanıldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir