Türk Telekom, Digiturk için 530 milyon dolar teklif verdi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan Digiturk’e talip olan Türk Telekom, şirketin yüzde 53’ü için 530 milyon dolar bağlayıcı olmayan teklif verdi.

Sky 360 kanalında bir programa katılan TMSF Başkanı Şakir Ercan Gül, Türk Telekom’un, Çukurova Holding ile Providence Equity Partners’ın ortak olduğu dijital yayın platformu Digiturk’ün yüzde 53 hissesini satın almak için 530 milyon dolara bağlayıcı olmayan teklif verdiğini, ancak Çukurova grubunun bu fiyata satmayı düşünmediğini açıkladı.

Gül, “Şu an bize doğrudan doğruya tek bir şirketten bağlayıcı olmayan gelen teklif var. O da Çukurova hisseleri için yaklaşık 530 milyon dolara tekabül ediyor. Toplamı için 1 milyar dolara denk geliyor. Bu da Türk Telekom’un teklifi. Onun dışında aldığımız net bir teklif yok” dedi.

Bu fiyatın kendileri için referans bir fiyat olduğunu kaydeden Gül, “Bu da 1 milyar doların altında bir satışın olmayacağının bir göstergesi oldu. Grubun bu tekliften haberi var. Tabi, grubun bu fiyata satmayı düşünmediğini biliyoruz. Dolayısıyla ABD’li ortak da bu fiyata satmayı düşünmüyor. Hiç ilgilenmediler bu teklifle” diye konuştu.

Futbolda Süper Lig yayın haklarını da elinde bulunduran Digiturk’te Çukurova Holding’in yüzde 53, Providence Equity Partners fonunun ise yüzde 47 hissesi bulunuyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir