Türk Telekom, Harvard’da eğitime gönderiyor

Türk Telekom’un WanTTed Kariyer Programı tamamlandı. Türk Telekom’dan yapılan açıklamaya göre, mart ayından itibaren devam eden ve yetenekli gençleri henüz üniversite öğrencisi ya da yeni mezuniyet aşamalarında keşfetmek ve geleceğin iş dünyasının liderlerini seçmek amacıyla düzenlenen WanTTed 2013 Kariyer Programı’nın son aşaması olan WanTTed Camp 2013, 18-19-20 Haziran 2013 tarihleri arasında İstanbul’da, Polonezköy’de gerçekleştirildi.

WanTTed Camp 2013’e katılmaya hak kazanan adaylar bir yandan proje ve sunumlarını hazırlarken bir yandan da yarışmalar ve aktivitelerle kampın tadını çıkardılar. Adaylar kampın son günü Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı ve köşe yazarı Ali Atıf Bir’i dinleme fırsatı da buldu.

WanTTed Kariyer Programı için 2013’ün mart- nisan aylarında birçok üniversitede tanıtım aktiviteleri gerçekleştirildi. Yoğun ilgi gören bu aktiviteler sonrasında yaklaşık 11 bin 500 öğrenci programa başvurdu. Eğitim programının sonraki aşamalarını da başarıyla tamamlayan 32 kişi WanTTed Camp 2013 etkinliğine katılmaya hak kazandı.

WanTTed Camp kapsamında 32 kişilik bu öğrenci grubu toplam on takıma ayrılarak kendilerine verilen konu ve hedefler çerçevesinde projeler hazırladı. Türk Telekom yöneticilerinin koçluk desteği verdiği bu takımlar, projelerini Türk Telekom’un üst düzey yöneticilerinden oluşan WanTTed 2013 Seçici Kurulu karşısında sundu.

Bu sunumların ardından Seçici Kurul’un değerlendirmesi sonucunda en yüksek başarıyı elde eden üç öğrenci Türk Telekom tarafından Harvard Üniversitesi’ndeki eğitim programına gönderilmeye hak kazandı. Başarılı öğrenciler, kariyerlerine Türk Telekom Grubu şirketlerinde başlama şansına da sahip olacak.

Harvard’da eğitim almaya hak kazanan öğrenciler

WanTTed Kariyer Programı’nın final aşaması olan WanTTed Camp sonunda, İstanbul Teknik Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Anıl Birkan, Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden Gizem Özkaya ve Bilkent Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden Zeynep İpek Yavuz, Türk Telekom tarafından Harvard Üniversitesi’nde özel eğitim programına gönderilmeye hak kazandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.