Türk Telekom ile Turkcell arasında sulh protokolü

Türk Telekom Grubu şirketleri ve Turkcell Grubu şirketleri arasında devam eden muhtelif davalar, icra takipleri ve ihtilafların karşılıklı sulh ile çözümlenmesi konusunda taraflar arasında sulh protokolü imzalandı.

Türk Telekomünikasyon ve Turkcell İletişim Hizmetleri tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yapılan açıklamada, Türk Telekom Grubu şirketlerinden Türk Telekomünikasyon, Avea İletişim Hizmetleri ve TTNET ile Turkcell Grubu şirketlerinden Turkcell İletişim Hizmetleri, Superonline İletişim Hizmetleri, Kule Hizmet ve İşletmecilik arasında devam eden muhtelif davalar, icra takipleri ve ihtilafların karşılıklı sulh ile çözümlenmesi konusunda tarafların mutabık kaldığı ve bir sulh protokolü imzalandığı bildirildi.

turkcell-45g

Bu protokol ile Turkcell İletişim Hizmetleri tarafından,Türk Telekom Grubu’na toplam 225 milyon TL ödeme yapılacağı belirtilen açıklamada, Türk Telekom Grubu tarafından Turkcell Grubu şirketlerine ise bir ödeme yapılmayacağı ifade edildi.

Turkcell İletişim Hizmetleri tarafından yapılan açıklamada ayrıca Turkcell İletişim Hizmetleri’nin 30 Eylül 2015 tarihli finansallarında söz konusu davalar için ayrılmış bulunan toplam karşılık tutarının yaklaşık 161 milyon TL olduğu kaydedildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir