Türk Telekom, Pasifik Telekomünikasyon Konseyi’nde

Türk Telekom Grup şirketi Türk Telekom International (TTI), telekomünikasyon dünyasının önde gelen sektörel organizasyonlarından Pasifik Telekomünikasyon Konseyi’nin (PTC) Yönetim Kurulu’na girdi.

Türk Telekom açıklamasına göre, TTI’yı konseyde, yönetim kurulu üyeliği unvanı ile şirketin Genel Müdürü Cengiz Öztelcan temsil edecek. Öztelcan’ın 3 yıllık görev süresi, 16 Ocak 2016 tarihinde başlayacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TTI Genel Müdürü Cengiz Öztelcan, Türk Telekom International’ın, hizmet verdiği ülkelerde edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile PCT’ye yeni bakış açıları kazandırarak, konseyin küresel ölçekteki büyüme stratejisine katkı sağlayacağını belirtti. Öztelcan şunları kaydetti:

turktelekomgrubu

“Pasifik Telekomünikasyon Konseyi (PTC), dinamik ve hızlı büyüyen küresel iletişim dünyasında özel bir yere sahip. Belirlemiş olduğu vizyon doğrultusunda Asya-Pasifik bölgesindeki yaşam kalitesini artırarak tesis, teknoloji ve hizmetlerin pazara sunulması ve bilgi iletişim teknolojilerinin kullanımının artırılması yönünde üyelerini motive etmeyi ve harekete geçirmeyi amaçlıyor.

Türkiye’nin ilk, dünyanın ise sayılı entegre telekom şirketlerinden biri olan Türk Telekom Grubu’nun bir parçası olarak, PCT çatısı altında edineceğimiz bilgi birikimini ülkemize aktarmak; sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeleri ise sektörümüzün gelişimi adına bu yapı ile paylaşmak en önemli misyonlarımızdan da biri olacaktır.”

Toplam 37 yıldır hizmet veren PTC, 250’den fazla üye örgüt ve 340 üye şirketle, pasifik ülkelerinde yaşayan insanlar ve konseye üye olan şirketler yararına, bilgi ve iletişim teknolojilerinin, hizmetlerinin ve politikalarının gelişimini sağlamak ve kullanımını teşvik etmek amacıyla faaliyetlerini sürdürüyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir