Turkcell Akademi’den GNC deneme sınavı

Turkcell Dijital Akademi, üniversiteye hazırlanan gençlerin kendilerini Türkiye çapında sıralamada görebileceği “GNC Deneme Sınavları”nı başlattı.

Turkcell Dijital Akademi, üniversiteye hazırlanan gençlerin kendilerini Türkiye çapında sıralamada görebileceği “GNC Deneme Sınavları”nı başlattı. YGS içeriklerinden oluşan deneme sınavı 28 Şubat-1 Mart’ta yapılacak. GNC Deneme sınavına katılan herkese gnctrkcll’den haftalık 500 MB internet paketi hediye edilecek.

Turkcell açıklamasına göre, Turkcell Dijital Akademi, TÜBİTAK tarafından desteklenen eğitim kuruluşu Futurino ile işbirliğine giderek, sınavlara hazırlanan öğrenciler için “Akıllı Öğrenme Platformu”nu oluşturmuştu. Turkcell Dijital Akademi şimdi de öğrencilerin kendilerini Türkiye çapında test edebilecekleri GNC deneme sınavlarını hazırladı.

Turkcell Dijital Akademi’nin web sayfası üzerinden ulaşılabilen online sınava girebilmek için gençlerin GNCDENEME yazıp 2222ye SMS göndermesi gerekiyor. SMS’i gönderdikten sonra sınavın başladığı gün 28 Şubat veya 1 Mart’ta http://turkcell.com.tr/akademi sayfasına girerek GNC Deneme Sınavına tıklamak yeterli olacak.

1 TL ücretli sınav için her kullanıcı, sadece 1 defa paket satın alıp sınava katılabilecek. Gnctrkcll, ayrıca öğrencilerin motivasyonunu artırmak amacıyla deneme sınavına katılanlara 1 hafta boyunca kullanabilecekleri 500 MB’lık internet paketi hediye edecek. Sınav bittikten sonra yapılan sıralamada 1. olan gnçtrkcll’li ise bu haftanın ödülü LG L70 akıllı telefonun sahibi olacak.

Çözümü için 160 dakika süre tanınan deneme sınavı, 164 özgün YGS sorusundan oluşacak. İçeriğinde 40 Türkçe (Dil ve Anlatım), 44 Sosyal Bilimler, 40 Temel Matematik ve 40 Fen Bilimleri soruları yer alacak. Sınav 28 Şubat Cumartesi 8.00 itibarıyla açılacak, 1 Mart Pazar 23.59’da sona erecek. Sınav paketini 1 Mart Pazar gün sonuna kadar satın almak mümkün olacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir