Turkcell’de Ahmet Akça Yönetim Kurulu Başkanı

Turkcell, TCELL Yönetim Kurulu’nda değişim gerçekleşti. Şirketin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı olarak Ahmet Akça’nın getirildiği duyuruldu.

Açıklamada, Denetim Komitesi’nin bağımsız yönetim kurulu üyelerinden Ahmet Akça, Mehmet Hilmi Güler, Atilla Koç’tan oluşmasına; Komite başkanlığına Ahmet Akça’nın seçilmesine karar verildiği ifade edildi.

Turkcell, Riskin Erken Saptanması Komitesi’nin Mehmet Hilmi Güler, Mehmet Bostan, Bekir Pakdemirli’den oluşmasına; Komite başkanlığına Mehmet Hilmi Güler’in seçilmesine karar verdiğini de açıkladı.

CNBCe’nin haberine göre açıklamada, Kurumsal Yönetim Komitesi’nin Mehmet Hilmi Güler, Mehmet Bostan, Bekir Pakdemirli’den oluştuğu, Komite başkanlığına Mehmet Hilmi Güler’in seçildiği, Ücret Komitesi’nin Atilla Koç, Mehmet Hilmi Güler, Mehmet Bostan’dan oluştuğu; Komite başkanlığına Atilla Koç’un seçildiği, Aday Belirleme Komitesi’nin Ahmet Akça, Mehmet Hilmi Güler, Atilla Koç, Mehmet Bostan ve Bekir Pakdemirli’den oluşduğu ve Komite başkanlığına Ahmet Akça’nın seçildiği ifade edildi.

KAP açıklamasında bu yılın ikinci çeyrek sonuçlarının 22 Ağustos’ta açıklanacağı da ifade edildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir