Turkcell’den 500 milyon dolarlık tahvil ihracı

Turkcell uluslararası piyasalarda 10 yıl vadeli tahvil ihracıyla 500 milyon dolar borçlandığını duyurdu.

Turkcell’in, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda yer alan açıklamasında, şirketin tahvil ihracına ilişkin talep toplama sürecinin tamamlandığı bildirildi.

Açıklamada, “Şirketimiz tarafından Rule 144A ve Regulasyon S’ye göre satışının yapılması planlanan ve İrlanda Menkul Kıymetler Borsası’na kote edilmesi beklenen tahvil ihracına ilişkin talep toplama süreci tamamlanmıştır. İhraç edilecek tahvilin nominal değeri 500 milyon dolar tutarında olup, vadesi 10 yıl, itfa tarihi 15.10.2025, yüzde 5,95 yeniden satış getirisi üzerinden fiyatlanan kupon oranı yüzde 5,75 olarak öngörülmektedir” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada, yüklenim sözleşmesinin imzalanması ve Sermaye Piyasası Kurulu’ndan (SPK) Tertip İhraç Belgesi’nin alınmasını takiben satış işlemlerinin 15 Ekim 2015’de tamamlanmasının beklendiği kaydedildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir