Turkcell’li bayramda en çok Amerika’dan aradı

Bayram tatili boyunca yurt dışından Türkiye’ye en çok arama, Turkcell verilerine göre Amerika Birleşik Devletleri’nden yapıldı. Yurt dışına çıkan Turkcell’lilerden Türkiye’ye en fazla arama, tatil için en fazla tercih edilen Amerika ve İtalya ile onbinlerce Türk hacının bulunduğu Suudi Arabistan’dan gerçekleştirildi.

Turkcell’in “Bayram tatili iletişim trafiği” verilerine göre, bayramda elinden telefonu düşürmeyen Turkcell kullanıcıları 12-20 Ekim arasında toplamda 2 milyar 293 milyon 663 bin 565 dakika telefon görüşmesi yaparken, aynı tarih aralığında 2 milyar 282 milyon kısa mesaj (SMS), 3 milyon 152 bin de görüntülü mesaj (MMS) attı. Data tüketiminde ise toplamda 2 milyon 180 bin 856 gigabyte kullanım düzeyine ulaşıldı.

Tatil döneminde Turkcell Europe’dan Türkiye’ye yapılan konuşmaların toplam süresi 1 milyon 236 bin 495 dakika olurken, Turkcell Europe’dan Türkiye’ye yapılan aramalarda ilk 10 il, İstanbul, İzmir, Antalya, Ankara, Hatay, Trabzon, Adana, Bursa, Mersin ve Kayseri şeklinde sıralandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir