Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi

Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi için geri sayım

Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği üçüncü Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’ne sayılı günler kaldı. “Yapay Zekâ İşinize Değer Katar” ana temasıyla 12 Mart’ta UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek zirvede, Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı uzmanlar, akademisyenler ve girişimciler yerini alacak. Biletlerin tükenmek üzere olduğunu belirten Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi yetkilileri, konuyu yakından takip eden 1500’ün üzerinde katılımcıyı zirvede ağırlayacaklarının altını çiziyor.

12 Mart’ta UNIQ İstanbul’da gerçekleştirilecek üçüncü Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’nde yapay zekânın etkili olduğu tüm alanlarda sağlayacağı katma değer her yönüyle ele alınacak. Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği, Türkiye’nin en büyük yapay zekâ buluşması olan etkinliğe dünyanın farklı noktalarından alanında uzman pek çok isim konuşmacı olarak katılacak.

Yapay Zekâ Zirvesi’ne ilgi katlanarak arttı

Türkiye Yapay Zekâ Zirvesi’nin bu yılki sponsorları arasında Vodafone, SabancıDx, SAS, Etiya, HPE ve Digitopia yer alırken Bahçeşehir Koleji ise ana sponsor olarak zirveye destek oluyor. Biletlerin tükenmek üzere olduğunu belirten Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi yetkilileri, konuyu yakından takip eden 1500’ün üzerinde katılımcıyı zirvede ağırlayacaklarının altını çiziyor.

Zirvede üç salonda eş zamanlı olarak düzenlenecek sunum ve panellerde yapay zekâ hakkındaki son gelişmeler paylaşılacak. Konunun uzmanları, kurumların temsilcileri ve Startuplar’la tanışma şansı yakalayacak olan katılımcılar, zirvede aralarında Türkiye’nin önemli firmalarının üst düzey yöneticilerinin de yer aldığı 100’e yakın konuşmacının sunumunu dinleme fırsatı bulacak.

Kısa bir süre önce zirve kapsamında yaptığı açıklamada, yapay zekânın medeniyetimizin işletim sistemi haline geleceğine ilişkin sözleriyle konunun önemine değinen Türkiye Yapay Zekâ İnisiyatifi’nin Kurucusu Halil Aksu, yapay zekânın sağlıktan eğitime, e-ticaretten üretime, güvenlikten adalete, bankacılıktan otomotive kadar iş ve özel hayatın her alanına derinden nüfuz edeceğine dikkat çekiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir