Türkiye’deki ilk canlı 4,5G deneyimini Türk Telekom sundu

Türk Telekom Grubu, 27. Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek 4,5G teknolojisini ilk kez canlı olarak son kullanıcının deneyimine sunan ilk ve tek operatör oldu.

Türk Telekom Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, Türk Telekom, festivalde, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’ndan alınan izinler kapsamında, 26 Ağustos’ta yapılan IMT Hizmet ve Altyapılarına İlişkin Yetkilendirme İhalesi’nde aldığı frekans paketlerini kullanılarak, ilk kez açık alanda 4,5G teknolojisini deneyimleme standı oluşturdu.

Standa gelen ziyaretçiler, ilk kez açık alanda, günümüz mobil internet hızına oranla 10 kat daha hızlı mobil internet deneyimini canlı olarak test edebilme imkanı buldu.

“Müşterilerimiz, 4,5G teknolojisinden en yüksek hız ve kalitede yararlanacak”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Türk Telekom Grubu Bireysel Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, Türkiye’de 4G testlerine de ilk kez Türk Telekom Grubu’nun başladığını anımsattı.

Bir ilke imza atarak 4,5G teknolojisini ilk kez açık alanda kendilerinin kullanıcılara deneyimlettiğini dile getiren Ertürk, şunları kaydetti:

“4,5G sayesinde nisan 2016 itibariyle mobil internet erişimi deneyimi farklı bir boyuta taşınacak. Kullanıcıların aldıkları servis hızlarında belirgin bir artış yaşayacağı bu teknoloji aynı zamanda iş dünyasını yepyeni fırsatlarla da tanıştıracak. Entegre yapımızla müşterilerimizin hız ve kapasite ihtiyacını, hem sabit hem de mobilde tek noktadan karşılayan yegane adres olacağız. Her zaman ve her yerde kullanıcıların kaliteli bir internet bağlantısına sahip olacağı 4,5G teknolojisi ile işteki verimlilik de artarak, makineler arası iletişim ve bulut çözümleri çok daha hızlı bir şekilde uygulanarak takip edilebilecek.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir