TÜRKSAT vergi sıralamasında 68. oldu

TÜRKSAT, en yüksek vergi ödeyecek şirketler arasında 68. sıraya yükseldi. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı, 2012 yılı gelirleri üzerinden en yüksek kurumlar vergisi ödeyecek olan kuruluşların listesini yayınladı.

Açıklanan listeye göre, yabancı uydu işletmecileriyle uluslararası alanda rekabet etmekte olan TÜRKSAT A.Ş., son üç yılda kurumlar vergisi beyanında hızla yükselerek, 2010 yılında 129. sıraya, 2011 yılında 106. sıraya, 2012 yılında ise ilk 100 şirket arasına girerek 68. sıraya yerleşti.

TÜRKSAT A.Ş.’den yapılan açıklamada, “Son 4 yılda yaklaşık 1 milyar TL yatırım yapan, uydu, kablo TV ve e-devlet bilişim alanlarında hayata geçirdiği yüksek teknoloji içeren önemli projelerin yanında, en yüksek vergi ödeyen şirketler sıralamasında da her geçen yıl daha üst sıralara çıkan şirketimiz ülkemize değer katmaya devam etmektedir.” denildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir