Twitter, Türkiye’den yılda 35 milyon dolar kazanıyor

Twitter’ın 13 gün mahkeme kararıyla kapalı kalmasının ardından, şirketin Türkiye’deki resmi makamlarla temasları hız kazandı.

Twitter’ın üst yöneticilerinden ve şirketin 2 numarası olarak bilinen Colin Crowell, Ankara’ya gelerek temaslarda bulundu.

Türkiye’nin Twitter’dan temsilcilik açması, Türkiye’de vergi mükellefi olması ve mahkeme kararlarını uygulamasını talep ettiği belirtiliyor.

Görüşme sonrası bir açıklama yapan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Tayfun Acarer, toplantının olumlu geçtiğini ve tekrar görüşme yapacaklarını ifade etti.

Öte yandan görüşmeye ilişkin Reuters haber ajansına konuşan ve adı açıklanmayan bir Türk yetkili, Twitter’ın Türkiye’den yılda 35 milyon dolar reklam geliri elde ettiğinin tespit edildiğini belirtti.

Twitter’ın Türk yasalarına uygun bir temsilcilik açmasını istediklerinin altını çizen aynı yetkili, “Şirketin burada açacağı temsilcilikle hem vergi ödemesi hem de Türkiye’nin haklı taleplerinin karşılanması konusundaki sorunun giderilmesi amaçlanıyor” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir