Twitter’da saldırı şakası yapan genç kız gözaltında

Hollandalı 14 yaşındaki bir genç kız, ABD’nin en büyük havayollarından American Airlines’a şaka amaçlı gönderdiği bir tweet yüzünden gözaltına alındı.

@QueenDemitrax_ hesabı ve Sarah kullanıcı adıyla Twitter’dan American Airlines’a “Merhaba, benim adım İbrahim ve Afganistanlıyım. El Kaide üyesiyim ve 1 Haziran’da çok büyük bir şey yapacağım, hoşça kalın” tweeti atıldı.

Bunun üzerine havayolu bu hesaba cevaben, “Sarah, biz bu tehditleri çok ciddiye alıyoruz. IP adresin ve detayları güvenlik ile FBI’a gönderilecek” denildi.

QueenDemitrax_

Bu tweetin ardından Sarah adlı hesaptan, “Şaka yapıyordum”, “Özür dilerim, şimdi çok korktum”, “Afganistanlı değilim” cevapları verildi. Ancak atılan bu tweetler genç kızın Rotterdam’da gözaltına alınmasına engel olmadı.

Hollanda merkezli haber ajansı BNO, genç kızın American Airlines’ın isteği üzerine değil, Rotterdam polisinin kendi yaptığı araştırma sonucunda gözaltına alındığını belirtti. Milliyet’in haberine göre, önce tweetin kendisinin, ardından da hesabın silindiği görüldü.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir