Twitter’ın sonu BlackBerry gibi mi olacak?

Halka arza hazırlanan Twitter’ın, ilk başta piyasada heyecan yarattıktan sonra aynı BlackBerry gibi eriyebileceği belirtildi.

Halka arza hazırlanan sosyal medya sitesi Twitter’ın büyük bir riskle karşı karşıya olduğu belirtildi. Daha önce Google’ın 2004’teki halka arzında görev alan Finans Profesörü Jay Ritter, Twitter’ın hisselerinin Facebook ve Google kadar başarılı bir performans sergileyemeyebileceğini söyledi.

CNBC-e’nin haberine göre, “Twitter’ın halka arzında ikinci bir BlackBerry vakası görebiliriz” diyen Ritter, “İlk yıllarda inanılmaz bir büyüme ve yüksek kârlar yakalanır ancak yeni bir teknoloji ortaya çıkınca elinizdeki ürünün kalıcılığı yok olur” şeklinde konuştu.

CNBC’ye konuşan Ritter, “BlackBerry zamanında kendi sektörünün hakim gücüydü fakat sektör tamamen değişti” dedi.

Apple ve Microsoft’un uzun yıllar boyunca kârlı kalmayı başarabildiğini kaydeden Ritter, “Ancak bu iki şirket birer istisna” ifadesini kullandı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir