uber

Uber, Londra’da kaybettiği lisansına tekrar kavuştu

Telefon uygulamasıyla alternatif taksi hizmeti sunan Uber, en fazla müşterisinin olduğu kentlerden biri olan Londra’da hizmet lisansını geri kazandı. Londra Ulaştırma Dairesi (TfL) geçtiğimiz sene güvenlik endişeleri nedeniyle Uber’in lisansını yenilemeyeceğini duyurmuştu.

Euronews’in haberine göre, o tarihten bu yana verdiği hukuk mücadelesini kazanan şirketin davasına bakan Yargıç Tan Ikram yazılı kararında, “Tarihsel başarısızlıklarına rağmen, onları Londra PHV (özel kiralık araç) operatör lisansına sahip olmaya uygun buluyorum” ifadelerini kullandı. Kararın ardından Uber’in ABD’deki hisseleri yüzde 6 arttı.

TfL, 2017 yılında da Uber’in lisansını kurumsal sorumluluk eksikliği ve müşterilerin güvenliğine ilişkin endişeler nedeniyle yenilememiş, bunun üzerine şirket de hatalı uygulamalarından dolayı müşterilerinden özür dileyerek, kararı temyize götüreceklerini açıklamıştı. Bunun üzerine 2018’de lehine sonuçlanan temyiz sonucunda Uber, 15 ay süreyle lisansını geri kazanmıştı.

Ömür boyu garantili şarj kablosu Anker Powerline+ kutu açılışı

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir