Adil Karaismailoğlu

Ulaştırma Bakanlığına Adil Karaismailoğlu atandı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, görevden alındı. Turhan’ın yerine Bakan Yardımcısı Adil Karaismailoğlu atandı.

Görevden alma işlemi, Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre, Anayasa’nın 104 ve 106’ncı maddeleri gereğince gerçekleştirildi.

Adil Karaismailoğlu kimdir?

1969 yılında Trabzon’da doğan Karaismailoğlu, Trabzon Lisesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği mezunu. Bahçeşehir Üniversitesi Kentsel Sistemler ve Ulaştırma Yönetimi yüksek lisansını tamamladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü, İETT Genel Müdürlüğü, Ulaşım Koordinasyon Müdürlüğü’nde çalıştı.

Bir süre Ulaşım Daire Başkanı görev yaptıktan sonra Temmuz 2016’da Başbakanlık Toplu Konut İdaresinde (TOKİ) İstanbul Emlak Dairesi Başkanlığı görevine atandı.

26 Nisan 2018’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı görevine atandı. Eylül 2019’da Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı oldu. Karaismailoğlu’nun evli ve iki çocuk babası olduğu öğrenildi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir