Satcom Vision 2019

Uydu ekosistemi Satcom Vision 2019’da buluşacak

Türk uydu ekosistemini buluşturan ve bu yıl 2. kez düzenlenen Satcom Vision, 19-20 Kasım’da, kapılarını açmaya hazırlanıyor. Ankara’da, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)’nda, uluslararası katılımla düzenlenen etkinlik için kayıtlar halen devam ediyor.

Bu yıl TÜRKSAT ve Profen’in ana sponsorluğunda düzenlenen etkinliğin programı ile ilgili detaylarda belli olmaya başladı. Açılış konuşmalarını, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan’ın yapacağı etkinlikte, masaya yatırılacak başlıklar arasında, son bir yıldaki uydu dünyasında ve yörüngelerindeki değişiklikler, önümüzdeki beş yılın yol haritası ve uydu iletişimine yönelik yer sistemlerindeki yeni teknolojiler gibi konular yer alıyor.

Sunum yapacak isimler arasında ise BTK’dan Afşin Büyükbaş, YAHSAT’tan Ahmet Eren, CPI’dan Carl Higgins, Eutelsat’tan Philippe Llau, TÜRKSAT’tan Erdinç Akpınar, ULAK Haberleşme’den Fatih Demirkol, Profen’den Hakan Savaşan, TURKCELL’den Mustafa Aykut ve TUSAŞ’tan Onur Tarakçıoğlu’nun yanı sıra, Barry Watson gibi uydu pazarı tarafından yakından tanınan isimler bulunuyor.

Etkinliğin, açılış oturumunun ardından başlayacak kısmındaki sunum konuları ise sektördeki mevcut durum, potansiyel yeni teknolojiler, ticari pazar perspektifleri ve gelecek beş yıllık döneme yönelik yol haritası göz önünde bulundurularak belirlendi.

Satcom Vision 2019, 19-20 Kasım 2019 tarihlerinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun Ankara’daki merkez binasında gerçekleşecek. Etkinliğe buradan kayıt olabilirsiniz.

Satcom Vision nedir?

Satcom Vision, Türk pazarına odaklanarak, uydu sektörünün paydaşlarına ve oyuncularına, uydu teknolojileri alanındaki en güncel gelişmeleri masaya yatırabilecekleri bir zemin sunuyor.

Etkinlikte, farklı ülkelerden konuşmacıların sunumlar gerçekleştiriliyor ve katılımcıların sektörel trendleri izleyebilecekleri ve tartışabilecekleri paneller düzenleniyor. Etkinlik, bu alandaki oyuncuların hizmet ve ürünlerini tanıtabileceği bir platform olarak öne çıkıyor.

Uydu üreticilerinden, servis sağlayıcılara, ağ operatörlerinden entegratörlere kadar, ekosistemdeki tüm önemli oyuncuları bir araya getiriyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir