Uydu operatörü SES

Uydu operatörü SES 2018’de çift haneli büyüme yakaladı

SES S.A., 30 Eylül 2018’de sona eren döneme ait mali sonuçlarını açıklarken grup gelirlerini artırdığına dikkat çekti ve özellikle SES Networks’te çift haneli büyümeyi güçlendirdiğini duyurdu.

SES Başkan ve CEO’su Steve Collar konuyla ilgili şunları söyledi:

“Uygulamaya odaklanmamız sayesinde güçlü finansal performans yaratmaya, mutlak ve temel gelirde büyümeyi sağlamaya devam ediyor ve yıl sonu finansal görünümümüzde başarıyı sürdürme yolunda ilerliyoruz.

Sabit Veri’den gelen olumlu katkı

SES Networks, bu çeyrekte, yıllık bazda % 14’lük bir büyüme ve yaklaşık % 20’lik bir artış ile işimizin büyüme motoru olduğunu ortaya koymuştur.

SES Networks’ün üç sektörü de kapsayan iş faaliyetleri, birkaç yıl içinde ilk defa bu çeyrekte, Sabit Veri’den gelen olumlu bir katkı dahil olmak üzere büyüme sağladı.”

Uydu operatörü SES - Steve Collar

SES Başkan ve CEO’su Steve Collar, şöyle devam etti:

“Sabit Veri’den gelen bu olumlu katkıyı desteklemek adına, uçtan uca yönetilen bir hizmet sağlayıcı olarak yeteneklerimizin altını çizerek Papau Yeni Gine’de büyük bir anahtar teslimi projeyi, rekor bir sürede gerçekleştirdik.

Ayrıca IBM ile de önemli bir ortaklık anlaşmasını imzaladık ki bu gelişme, Global Bulut Bağlantısı ve Bulut Hizmet Sağlayıcılar ile entegrasyonun gelecekte SES için önemli bir gelir ve büyüme unsuru olacağına dair inancımı desteklemektedir.

2018’in beklenen toplam gelirinin % 96’sı Birleşik Krallık’tan

Öte yandan SES Video da bu çeyrekte önemli yenilemelere ve yeni işleri imza attı. Birleşik Krallık’taki Channel 4 televizyon kanalıyla gerçekleştirilen kontrat yenilemesiyle şimdiden 2018’in beklenen toplam gelirinin % 96’sı güvence altına alındı.

Video Hizmetlerimiz, MX1 360 medya platformumuz için artan bir çekiş gücü ile üçüncü çeyrekte olumlu katkı sağladı.

Uydu operatörü SES büyümeye odaklanmaya devam ediyor

Uluslararası video dağıtımı, pazar çekişine ve tüm yeni platformlar için güçlü bir rekabete ulaşmak adına mücadele eden bazı platformlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor.

Dünyanın en iyi ve en nüfuzlu DTH bölgeleri arasında yer alan çekirdek yönetim bölgemizi güçlendirirken, büyüme fırsatlarına odaklanmaya devam ediyoruz.”

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir