Uydu teknolojileri

Uydu teknolojileri Ankara’da masaya yatırılacak

Uydu teknolojileri ile ilgili son gelişmeler, Türk uydu ekosisteminin paydaşları tarafından, “Uydu Bağlanabilirliğinde Rönesans” teması ile Satcom Vision 2019’da masaya yatırılacak.

Pek çok kurum ve sivil toplum kuruluşu tarafından da desteklenen etkinlik, 19-20 Kasım’da, Ankara’da, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) binasında gerçekleştirilecek.

Uydu pazarındaki trendlerin tartışılacağı Satcom Vision 2019, pek çok önemli ismi ağırlayacak. Etkinliğin açılış konuşmalarını; Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu yapacak.

Etkinliğin teması ise sektördeki mevcut durum, potansiyel yeni teknolojiler, ticari pazar perspektifleri ve gelecek beş yıllık döneme yönelik yol haritası göz önünde bulundurularak belirlendi.

Yenilikler ve önümüzdeki 5 yılın haritası konuşulacak

Etkinlik boyunca gerçekleştirilecek 5 farklı oturumda, 40’ın üzerinde konuşmacı sunumlar gerçekleştirecek. Bu yılki Satcom Vision’ın odaklanacağı konu başlıkları ise şunlar olacak:

  • Şu anda neredeyiz? Uydu iletişimi pazar payını nasıl arttırabiliriz?
  • Son bir yılda uydu dünyasında ve yörüngelerinde neler oldu? Önümüzdeki beş yılın yol haritası nedir?
  • Uydu iletişimi yer sistemleri teknolojileri: Yenilikler Neler?
  • 5G ve uydu teknolojileri ile yakınsaması
siber savaş musa savaş
Satcom Vision Kurucusu Musa Savaş

Türkiye’nin uydu pazarındaki konumu güçleniyor

Satcom Vision Kurucusu Musa Savaş, etkinlikle ilgili şunları söyledi:

“Dünya uydu iletişimi pazarı her geçen gün büyüyor. Türkiye ise sahip olduğu Pazar payı ile bu alandaki önemli bir oyuncu olarak öne çıkıyor. Türkiye’deki firma ve kurumların sektördeki konumu da giderek güçleniyor.

Bununla birlikte Türk uydu iletişimi pazarının aynı zamanda pek çok uluslararası paydaşı bulunuyor. Biz de bu yıl 2’ncisini gerçekleştireceğimiz Satcom Vision etkinliği ile bu pazarın paydaşları olan tüm yerli ve yabancı oyuncuları bir araya getireceğiz.

Bu oyuncular arasında ise kamu kurumları ve STK’lar ile uydu üreticileri, servis sağlayıcıları, ağ operatörleri ve entegratörler gibi pek çok firma yer alacak.”

Etkinlikle ilgili detaylı bilgiye, https://www.satcom.vision/ adresinden ulaşılabiliyor. Etkinliğe katılmak isteyenlerin ise bu adresten kayıt yaptırmaları gerekiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir