Vertiv

Vertiv, Hırvatistan’da inovatif yeni bir fabrika açtı

10 milyon Euro’luk yatırım EMEA bölgesinde prefabrik modüler veri merkezlerinin üretim kapasitesini iki katından fazla artıracak

Küresel bir kritik dijital altyapı ve süreklilik çözümleri sağlayıcısı olan Vertiv, EMEA bölgesindeki entegre modüler çözümler (IMS) işini desteklemek için bugün Hırvatistan Rugvica’da yeni bir fabrika açtığını duyurdu. Bir önceki fabrikayla karşılaştırıldığında yeni tesis, yüzde 130 daha fazla kapalı alan ve yüzde 60 daha fazla açık alan sunuyor ve hızla büyüyen prefabrike modüler veri merkezleri (PFM) pazarının fırsatlarını değerlendirmek için kolaylıkla genişletilebiliyor. Fabrika ayrıca, PFM modüllerinin yanı sıra termal yönetim klima santrallerinin yapımı için de bir dizi yenilik içeriyor.

Vertiv Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Başkanı Giordano Albertazzi, “BT trendleri ve 5G, IoT ve AI gibi teknolojilerdeki yaklaşan gelişmeler hakkında birçok şey duyuyoruz fakat arkasındaki yenilikçi fiziksel altyapı hakkında çok fazla bilgimiz yok” diyor. Albertazzi sözlerini şöyle sürdürüyor:

“Bu yeni teknolojileri desteklemek için prefabrike modüler çözümlerin benimsenmesinde güçlü bir büyüme görüyoruz. Pazar lideri olarak, müşterilerin ihtiyaçlarını karşılamaya devam etmek ve pazardaki öncü konumumuzu korumak için hem kapasiteye hem inovasyona yatırım yapıyoruz. Bu yeni tesis, sonuç olarak planlarımızı desteklemek, EMEA operasyonumuzun ve küresel müşterilerimizin başarısını sağlamak anlamına geliyor ve faaliyet gösterdiğimiz pazarlarda devam eden yatırımlarımızı yansıtıyor.”

Vertiv EMEA Entegre Modüler Çözümler Başkan Yardımcısı Viktor Petik, “Rugvica fabrikası en son teknolojilerin, üretim süreçlerinin, araçların ve test laboratuvarlarının tümüne sahip” diyor ve sözlerine şöyle devam ediyor: “Tesis, internete güç sağlayan ve coğrafyaları birbirine bağlayan kablo geçiş istasyonlarından ısmarlama veri merkezi yapı bloklarına kadar eksiksiz bir prefabrik modüler çözüm yelpazesi sağlayacak şekilde tasarlandı. Yeni fabrika, büyüme ve inovasyona olan bağlılığımızı kanıtlıyor. Geçtiğimiz yıl bu bölgede çoğu mühendislik veya kalifiye profesyonellerden olmak üzere 150 kişilik istihdam yarattığımızı söylemekten de gurur duyuyorum.”

Geçtiğimiz yıl Vertiv teknoloji analisti şirketi Omdia tarafından, PFM veri merkezi pazarında dünya çapında ikinci en büyük pazar payına sahip şirket olarak lider tedarikçilerden biri olarak gösterildi. Araştırma, güvenle ölçeklendirme yeteneği gibi olanakların, bütün coğrafyalarda PFM çözümlerinin benimsenmesinde önemli bir büyüme sağladığını vurguluyor. Omdia bu güçlü büyümeyi, ölçeklenebilirlik, saha dışı üretim ve entegrasyonun yararları ve yayılma hızı gibi faktörlere bağlıyor.

PFM veri merkezleri, BT, tesise özel tasarımları ve BT, enerji ve soğutma altyapısıyla entegre hepsi bir arada modülleri de içeren değişen kullanım durumlarına sahip birçok farklı biçime sahip olabiliyor, uzak ve zorlu ortamların yanı sıra yaygın olarak eğitim, endüstriyel ve sağlık uygulamaları alanında kullanılıyor. “Tak-çalıştır” yaklaşımı sadece başlatma ve devreye sokma süresini aylar ya da haftalar yerine birkaç güne düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda parçalar önceden entegre edilip saha dışında önceden test edildiği için kalite sorunları potansiyelini azaltıyor.

Vertiv’in PFM tasarımları, yeni veri merkezi boşluğunun hızla konuşlandırılmasını sağlayan, tamamen bağımsız, kolayca yapılandırılabilen ve siparişe hazır bir PFM ürün yelpazesi olan Vertiv SmartMod, ve bağımsız bir birim olarak hızla devreye alınabilen verimli, yoğun güç kullanan kritik bir altyapı olan Vertiv Power Module gibi belirli müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için bir dizi farklı teklifleri kapsıyor. Vertiv ayrıca, tasarım, proje yönetimi ve sistem entegrasyonunu içeren tamamen özel PFM çözümleri sunuyor.

Jel soğutmalı oyuncu kulaklığı Anker SoundCore Strike 3 kutudan çıkıyor

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir