Vestel Perakende Akademisi’ne TEGEP’ten ödül

Beyaz eşya ve elektronik sektöründe bir ilk olan Vestel Perakende Akademisi (VPA) “Bayi Ağı Satış Gelişim Programı” projesi ile TEGEP tarafından ödüle layık görüldü.

“Sektörün Lider Perakendecisi” olma hedefiyle 2015 yılında kurulan Vestel Perakende Akademisi (VPA), ilk ödülünü aldı. VPA, Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği (TEGEP) Öğrenme ve Gelişim Ödülleri töreninde, En İyi Satış Gelişim Programı kategorisinde “Bayi Ağı Satış Gelişim Programı” projesi ile ilk ödülünü kazandı.

Sadece iş ortaklarına değil; genel müdürlük çalışanlarından saha ekiplerine kadar hizmet kalitesini artıracak bütün profillerde eğitimler verildi. Bu kapsamda iki yıl boyunca İş ve İnsan Yönetimi, İşletme Finansı ve Risk Yönetimi, Satış Yönetimi, Entegrasyon: Yönetim, Pazarlama ve Satış başlıklarında 36 farklı eğitim düzenlendi.

Vestel Perakende Akademisi, kurulduğu günden bu yana 155 sınıf açıp, 38 bin 880 saat eğitim vererek 1252 kişiyi ortak perakende kültüründe birleştirdi. İç eğitmenlerin yanı sıra eğitim firmaları ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden eğitmenlerle yoluna devam eden VPA’nın 2017’de sınıf sayısını 195’e yükselterek 49 bin 920 saat eğitimle 2 bin kişiye ulaşması hedefleniyor.

Ödülle ilgili değerlendirmelerde bulunan Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Biz, ortak bir perakende kültürü oluşturma amacıyla 2015 yılında Vestel Perakende Akademisi’ni kurduk. Sektörün ilki olan bu akademi ile hem bayilerimizi hem de çalışanlarımızı aynı çatı altında buluşturduk. Konusunda uzman eğitmenlerimiz, perakende matematiğinden vitrin tasarımına kadar birçok farklı konularda dersler veriyor. Hedefimiz sektörümüzde yol gösterici olmaktı. Aldığımız bu ödül de gösteriyor ki doğru yoldayız. Bu ödülde emeği geçen iş ortaklarımızı ve tüm çalışanlarımızı kutluyorum. Gelecek yıllarda yeni mezunlarımızla büyümeye devam edeceğiz.” dedi.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir