Black Friday Efsane Cuma

Web sitesi satışları artırıyor

Özellikle perakende ürün satan firmalar web siteleri sayesinde sundukları ürünleri tüm Türkiye’ye ve dünyaya ihraç etme fırsatı buluyor. Bulundukları lokasyondan çok daha uzağa ürün kargolayan firmalar bu sayede cirolarını katbekat arttırıyor. profesyonel web yazılım ajansı sayesinde tüm ihtiyaçlarını tek bir web sitesinde toplayabilen firmalar bu sayede müşteriye gitmiyor, bir nevi müşteri firmanın ayağına geliyor.

Reklamlarla Satışlar Daha da Artıyor

Diğer reklam mecralarına oranla son derece uygun fiyatlı olan facebook üzerinden reklam vererek daha fazla potansiyel müşteriye erişen firmalar bu sayede marka bilinirliklerini de artırıyor. Tüketiciler markaya güvendiklerinde daha fazla alışveriş yapma eğilimi gösteriyor. Bu da nihai olarak markanın kazanmasına yardımcı oluyor. facebook reklam verme için sosyal medya yönetimi de yapan yazılım ajanslarına danışan firmalar birden fazla işlemi tek merkezden halledebiliyor. Böylelikle farklı konular için sürekli olarak farklı muhataplarla karşı karşıya kalmak zorunda kalmıyor. Tek bir müşteri temsilcisiyle iletişime geçen firma yetkilileri tüm istek, talep, soru, görüş ve önerilerini müşteri temsilcisine iletiyor. Müşteri temsilcisi edindiği bilgileri diğer ekip arkadaşlarıyla paylaşarak taahhüt edilen zamanda isteklerin yerine getirilmesini sağlıyor.

Geri Bildirimler Sosyal Medyada

Web sitesi üzerinden ürün ve hizmetlerinin satışını gerçekleştiren firmalar tüketicinin nabzını sosyal medya üzerinden tutuyor. Sosyal medya hesapları yoruma ve diğer etkileşimlere açık bir mecra olduğu için hemen her firma tarafından tercih ediliyor. sosyal medya yönetimi de diğer işlemler gibi tek bir ajans tarafından sağlanabiliyor. sosyal medya hesaplarında yüklenen her bir post link verilerek web sitesinde de yayınlanabiliyor. böylelikle tüketiciler aradıklarına kolaylıkla ulaşabiliyor.

Dijital Medyada Olmamak Demek Yok Olmak Demek

Yeni nesil medya araçlarından olan dijital medya geleneksel medyaya oranla onlarca kat hızla büyüyor. Dijital medyanın çığırtkan büyüyüşüne sessiz kalan firmalar bir süre sonra piyasadan siliniyor. İçinde bulunduğumuz yüzyılda en yaşlısından en gencine kadar sosyal medya kullanıyor. Kadınların çalışma hayatının odak noktası haline gelmesiyle de daralan vakitler insanları internet üzerinden alışverişe yönlendiriyor. durum böyle olunca da dijital medya sarsılmaz tahtını daha da geliştirerek korumaya devam ediyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir