Webit Ödülleri sahiplerini buldu

Dijital, teknoloji ve girişimci ekosistemine ilişkin dünyanın tek global etkinliği Webit 2012, 180’in üzerinde konuşmacı ve 72 ülkeden rekor seviyedeki yaklaşık 6,000 katılımcı ile Istanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda devam ediyor.  Kongrenin ikinci gününde sahiplerini bulan Webit Ödülleri, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü.

Avrupa, Ortadoğu ve Afrika (EMEA) bölgesinin gelişmekte olan dijital, teknoloji ve girişimcilik ekosisteminin küresel çapta tek etkinliği Webit Kongresi (www.WebitExpo.com) ziyaretçilerin yoğun ilgisine uğruyor. Heyecan verici konferansların yanı sıra, kongrenin ikinci gününde sahiplerini bulan Webit Ödülleri, gerçekleştirilen bir törenle sahiplerine takdim edildi.

Webit Ödülleri Kazananları:

  • B2B (kurumsal): Siemens Romanya’nın “Siemens Race” kampanyası ile Pi2
  • PR Tüketici Ürünleri ve Hizmetleri: Deutsche Telekom’un “Angry Birds Live” kampanyası ile Saatchi & Saatchi
  • Seyahat: Mısır Turizm Kurumu’nun “I am Egypt” kampanyası ile James Walter Thompson (JWT) Cairo
  • Online bankacılık ve kişisel finans: Bank Forum’un “Ücretsiz İnternet Bankacılığı” kampanyası ile Ogilvy&Mather
  • Ukrayna Yardım ve Gönüllülük: “Give Greece a Chance” (Yunanistan’a bir şans verin) kampanyası ile Bakers Digital Communication, V+O Communication, Forest View ve Felix BNI
  • Medya: Al Nisr Publishing / Gulf News’un The “Headline News” Cup Sleeve kampanyası ile Y&R Dubai
  • En iyi video kullanımı: Avon Cosmetics’in “Space for Me” kampanyası ile G2 Romania
  • En iyi sosyal medya kullanımı: Vodafone Türkiye’nin “FreeZone- Özgür Genç, Özgür Yaşa” kampanyası ile Plasenta sosyal medya ajansı

Webit Ödülleri, özellikle EMEA ülkelerine yoğunlaşarak, gelişen dijital ve teknoloji pazarlarında yeni medya kullanımını göstermek ve kalitesini artırmak, küçük şirketlerin büyük şirketlerle eşit koşullarda rekabet edebilmesine olanak sunmak, yeni medya sektörü için global seviyede çalışmalar gerçekleştirmelerini sağlamak ve yeni kurulan şirketleri teşvik etmek amacıyla gerçekleştiriliyor.

İlginizi çekebilir:  Mars keşif aracı 'suyu' taşta buldu

Webit Ödülleri başvuruları Webit Elçileri tarafından değerlendirildi ve oylandı. Ödülleri değerlendiren Webit Elçileri arasında Nikolai Nedelchev (CEO, Publicis MARC Group), Calin Rotaruş (Yönetim Direktörü, ARBOinteractive), Arda Kertmelioğlu (Eş-Kurucu/CMO, Mobilera B.V), Nenad Lozovic (Yönetici Ortak, New Moment New Ideas Company / Y&R, Bulgaristan), Constantine Kamaras (Etkileşimli Reklam Bürosu (Interactive Advertising Bureau – IAB) Avrupa Kurul Üyesi), Elif Bakiler (Pazarlama Grup Müdürü, Hürriyet Internet Grubu), Odysseas Ntotsikas (Yönetim Direktörü, Thinkdigital), Alexandru Iosef (Yönetici Ortak, Imedia Plus Group SA), Doru Panaitescu (Bağımsız Danışman), Erik Szabo (Yardımcı CEO, Carnation Group), Gabrijela Stjepanovic (Dijital İletişim Müdürü, Httpool Serbia), Veran Matic (CEO ve Yönetim Kurulu, RTV B92), Ivo Tzekov (Genel Müdür, Piero 97), Rade Trizkovic (Yönetim Direktörü, Httpool Serbia) ve Endre Somogyi (Sorumlu Teknik Başkan, Adverticum, IAB Macaristan Kurul Üyesi) gibi sektör liderleri bulunuyor.

Webit 2012, konuşmacılar, kongre gündemi ve geçmiş Webit etkinlikleri hakkında daha fazla bilgi için http://www.webitexpo.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yazıyı Oylayın

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknoloji odaklı bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal medya hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir