wechip_pos_app

WeChip, yeni ödeme teknolojisi ‘SoftPOS’u duyurdu

Ödeme teknolojileri üzerine çözümler üreten Türk şirketi WeChip, kendi WBC’si ile ürettiği yeni SoftPOS hakkında detayları paylaştı.

Özellikle temassız işlem kullanımının pandemi döneminde artışıyla beraber, temassız ödeme çözümlerini arttırmak ve bu konuda daha hızlı ve basit çözümler sunmak amacıyla, WeChip Ödeme Teknolojileri, uzun süredir üzerinde çalıştıkları SoftPOS projesini hayata geçiriyor.

Bu teknoloji sayesinde, NFC özelliği bulunan Android telefonlar, normal bir POS cihazı gibi işlev görebiliyor ve ödeme alıp işlem yapabiliyor. İşletmeler böylece büyük ve ağır POS cihazları taşımak yerine, sadece bir telefon ile çok hızlı ve basit şekilde ödeme alabiliyor. Belirli bir işlem ücretinin üzerine çıkıldığında ise, kullanıcılar PIN girerek yine ödeme sağlayabiliyor. İşletmelerin bu devrim niteliğindeki yeniliğe geçmesi için tek gereken NFC destekli bir Android telefon/tablet, ve SoftPOS yazılımı.

Dünya üzerinde benzer örnekler olsa da, ürün tarafındaki en önemli gelişme WeChip’in kendi White Box Cryptography (WBC) toolunu kullanarak bu ürünü geliştirmiş olması. Firma SoftPOS’tan bağımsız olarak da bu tool ile Dünya üzerindeki tüm firmalara WBC hizmeti sunmayı ve portföyünü geliştirmeyi hedefliyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir