Western Digital

Western Digital’den telefonlar için depolama çözümü

Western Digital’in yeni iNAND MC EU521’i, 800MB/saniyeye varan turbo sıralı yazma hızları ile akıllı telefonlar için UFS 3.1 JEDEC uyumlu Write Booster Depolama Teknolojisi sunuyor.

Western Digital Corp. mobil geliştiricileri 5G akıllı telefon kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmeleri için, yerleşik bir Evrensel Flash Depolama (UFS) cihazı olan yeni Western Digital iNAND MC EU521 ile destekliyor. JEDEC’in UFS 3.1 standardı altında Write Booster uygulaması yazmasının öncelikli destekçilerinden biri olan Western Digital, UFS 3.1 5G uygulamaları ve yetenekleri için optimize edilmiş ticari depolama çözümleri sunan ilk şirketlerden de biri oldu.

Western Digital iNAND MC EU521 gömülü flaş cihazı, mobil geliştiricilerin UFS 3.1 yüksek arayüz bant genişliğinden (Gear 4/2 Şeritli) ve SLC (tek seviyeli hücre) NAND önbelleğinden tam olarak faydalanmalarını sağlayan bir teknolojiye sahip. Ayrıca cihaz, 4K ve 8K medyalarını indirme, buluttan büyük dosya aktarımı ve oyun oynama gibi uygulamalar için gelişmiş kullanıcı deneyimlerini daha iyi hale getirmek için 800MB/saniyeye kadar turbo sıralı yazma hızları da sunuyor. İNAND EU521’in Mart ayında 128GB ve 256GB kapasitelerde satışa sunulması planlanıyor.

Akıllı telefonlar hayatın bir parçası

Western Digital Otomotiv, Mobil ve Gelişen Uygulamalar İş Birimi Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Huibert Verhoeven, akıllı telefonların artık video akışı, müzik çalma, oyun ve fotoğrafçılıktan ödemelere ve haritalamaya kadar her yeni uygulamaya genellikle birincil bilgi işlem cihazı olarak hizmet ettikleri için daha fazla performans ve kapasiteye ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Verhoeven, ayrıca, “İNAND EU521’de Write Booster ile SLC önbelleğe alma 5G birleştiğinde, kullanıcılara her zamankinden daha hızlı film indirmeleri yönünde beklenenden fazla performans iyileştirmesi sunuyor. Bu ve diğer özellikler de EU521’i bugünün mobil ekipman üreticileri için mükemmel bir seçenek haline getiriyor” dedi.

“Western Digital’in yeni JEDEC depolama standardı UFS 3.1’i uygulamasının 5G uygulamalarına ek yazma özelliği ve gelişmiş önbellekleme özelliği sayesinde akıllı telefonların daha yüksek hızda indirmeler yapmasına, büyük dosyaların ‘kaydedilmesinin’ hızlandırılmasına ve diğer veri yoğun uygulamaları desteklemesine yardımcı olacağını belirten Informa Tech (Ovum, Heavy Reading and Tractica) araştırma markalarının ve satın alınan IHS Markit teknoloji araştırma portföyünün birleşmesinden sonra kurulan küresel teknoloji araştırma şirketi Omdia’da Bellek ve Depolama Kıdemli Yöneticisi Craig Stice, “Western Digital’in standardı hızlı bir şekilde hizmete sunma çabası, mobil cihaz ekipman üreticilerinin aralarından seçim yapabileceğiniz piyasaya hazır bir çözüm sunmalarının önünü açıyor” dedi.

Mobil Cihazlarda Western Digital

Akıllı telefonlar ve mobil cihazlar için Western Digital iNAND depolama çözümleri, olağanüstü bir kullanıcı deneyimi sağlamak için 96 katmanlı 3D NAND ve gelişmiş UFS arayüz teknolojilerinden yararlanır. Bu ticari, gömülü ürün ailesi, 4K / 8K video, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve AI gibi veri yoğun uygulamalar için yüksek ve kalıcı performans sağlamak için tasarlanmıştır. Şirket ayrıca pazar sonrası bellek kartları ve mobil kullanıcılar için yenilikçi veri yedekleme ve şarj cihazları sunmaktadır.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir