Xerox’dan sahte toner operasyonu

Korsan yazılıma karşı Microsoft öncülüğünde kurulan ve Adobe gibi firmaları da yanına alarak büyüyen The Software Alliance (BSA), Türkiye’de yanına mali polisi de alarak şirketlere baskınlar yapıyor.

Bu kez Xerox’un benzer taktiği kullandığını ve şirket baskınlarına başladığını, Xerox Türkiye’den bugün gelen açıklamayla öğrenmiş bulunuyoruz.

Açıklamaya göre, İstanbul Eyüp’te aynı kişiye ait iki ayrı yere İstanbul Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin desteğiyle düzenlenen baskında tahmini değeri 250 bin liranın üzerinde sahte toner ve kartuş gibi sarf malzemelerine el konulmuş.

Baskına Xerox adına sahada görev yapan uluslararası güvenlik uzmanları da katılmış. Operasyonlarda ayrıca kaçak olarak yurt dışından getirilen farklı modellerde Xerox marka yazıcılara da el konulmuş.

İşletme sahibi ve sorumlular hakkında yasal kovuşturma işlemleri başlatılmış. Xerox, ayrıca sahte toner, kartuş ve sarf malzemesi satan kişilerin kendilerine ihbar edilmesini istiyor.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir