Yatırımcılar girişimci aramaya Türkiye’ye geliyor

Bilgi Üniversitesi’nde düzenlenecek Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX etkinliği ile Vodafone Ventures, Samsung Ventures, Passion Capital, Atamico, Lakestar, FMO gibi dünyanın en önemli yatırımcıları teknoloji alanında devrim yaratabilecek yeni Türk girişimcisini aramak üzere ilk defa Türkiye’ye geliyor. Bootcamp Ventures ve yerel ortağı WBCons tarafından düzenlenen etkinlik bu sene beşinci yılını kutluyor.

13-14 Kasım 2012 tarihinde düzenlenecek etkinlik, yenilikçi fikir sahibi Türk girişimcilerinin 20 farklı ülkeden dünyanın lider yatırımcılarına tanıtılmasına imkan sağlayan bir platform oluşturuyor. Etkinliğe katılacak girişimciler çok ciddi bir ön araştırma ve inceleme sürecinden sonra seçiliyor. Bu seneki etkinliğe, doğru iş modeline sahip ve yurtdışı hedefleri bulunan 20 girişimci şirket katılabilecek. Yüzlerce başvuru arasından seçilecek olan bu girişimler, etkinlik süresince şirketlerini, Avrupa ve Amerika pazarına tanıtmanın yanı sıra stratejik ve finansal ortak bulma şansı da elde edecek.   Etkinlikte şirket sunumu yapması için seçilen 20 şirketin yöneticileri etkinlik öncesi, marka danışmanlığı konusunda ciddi başarılara imza atmış profesyoneller ile birlikte çalışarak şirket sunumlarını hazırlama şansı da elde edecek.

1 Eylül 2012 tarihi itibariyle bu platformda şirketini tanıtmak isteyen girişimciler ön başvuruda bulunabilecek. Girişimcilerin yanı sıra etkinliğe izleyici olarak katılmak isteyenleri de pek çok yabancı yatırımcı ile tanışma fırsatının yanı sıra “Türk girişimciler yabancı yatırımcıların ilgisini nasıl çekebilir?” veya “Gelişmekte Olan Piyasaların 2013 Yılı Değerlendirmesi” gibi farklı oturumlar bekliyor.

Etkinliğin ana konuşmacıları arasında Türkiye’nin önemli başarı hikayelerinden biri olan ve “Silikon Vadisi”nde merkezi bunulan Hip Digital’ın CEO’su Barış Karadoğan, Skype ve Facebook’a erken yatırımları ile dikkati çeken ve 2011’de yılın yatırımcısı seçilen Klaus Hommels yer alıyor. Ekonomist dergisinin Teknoloji Editörü Patrick Lane ise Türkiye’ye ilk ziyaretinde bir oturumu yönetiyor olacak.

Bilgi Üniversite’sinde Global Girişimcilik Haftası kapsamında düzenlenecek, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen ve resmi havayolu Türk Hava Yolları olan etkinlik, Türkiye’nin girişimci yetenekleri ile Avrupa teknoloji dünyası ve uluslararası yatırımcıları buluşturacak. Etkinlik Türkiye’nin yatırımın yeni merkezi olduğunu göstermeyi amaçlıyor.   Bootcamp Ventures Innovation Xchange: 4iX 2012 hakkında daha fazla bilgi için; www.istanbulinnovation.com

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir