Yeni Medya ve Girişimcilik Kadir Has’ta tartışılacak

Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü tarafından İnternet ve mobil iletişim ortamlarının çeşitli alanlardaki dönüştürücü etkilerinin ortaya çıkartılması amacıyla her yıl Nisan ayında düzenlenen Yeni Medya Konferansları’nın üçüncüsü 29 Nisan Salı günü 12:00-18:30 saatleri arasında Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde yapılacak.

Geçtiğimiz yıl üç bini aşkın izleyicinin salonda ve webTV canlı yayından izlediği etkinliğin bu yılki teması ‘Yeni Medya ve Girişimcilik’ olarak belirlendi.

Ülkemizin Yeni Medya ile Girişimcilik ilişkisini, gerek teorik gerekse pratik birikim ve deneyimleriyle paylaşacak seçkin girişimci, yatırımcı ve uzmanların Türkiye ve dünyadan örneklerle yapacağı sunumlarda, şu sorulara yanıt aranacak.

  • 21. Yüzyılda girişimcilik kavramı Yeni Medya ile nasıl değişiyor? İnternet ve mobil ağlar, girişimciler için neler vaadediyor?
  • Yeni Medya, girişimci, yatırımcı ve üniversite ekosistemini nasıl etkiliyor?
  • İnternet ve mobil cihazların zaman-mekan sınırlarını ortadan kaldırması girişimcilik sürecini nasıl etkiliyor?
  • Ülkemizde İnternet Girişimciliği alanında başarı öykülerinin perde arkasında neler var? Başarılı girişimcilerin taze girişimcilere tavsiyeleri neler?
  • Yeni Medya ortamında girişimcilere kimler nasıl yatırım yapıyor? İyi yatırım alabilmenin kriterleri neler?
  • İnternet ve mobil sektörün büyük oyuncuları girişimcilere hangi olanakları sağlıyor?
  • Fikir ve projeleri için mekan arayan İnternet girişimcileri için kurum ve kuruluşlar hangi olanakları sağlıyor? Ekosistem, Kuluçka merkezi, Teknopark gibi kavramlar girişimciler için ne ifade etmeli?
  • 21. Yüzyılın girişimcisi fikir ve projelerini sabit bir çalışma mekanı olmadan üretilebilir mi?

Etkinlik programı için: http://www.khas.edu.tr/yenimedyakonferansi

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve ürün incelemelerine yer veren bir haber portalıdır. Melih Bayram Dede yönetiminde 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir