ngn bilisim hizmetleri

Yönetilen hizmetler nelerdir? Ne faydalar sağlar?

Günümüzde büyük firmaları yönetmek hiç kolay bir iş olarak gösterilmezken bu şirketlerin yönetimi tamamen teknoloji üzerine kurulmuştur. Şirketlerin sahip oldukları bilgiler, düzen, çalışanlar, işler ya da iş saatleri gibi sayısız etmen teknoloji sayesinde tutulur ve kontrol edilir. Düzenin kurulması için tercih edilen program, bunların çalıştığı veri tabanı, işletim sistemleri, her türlü donanım ürünleri ve network alt yapıları yönetilen hizmetler çerçevesinde her gün aralıksız olarak kontrol edilmektedir.

Sürekli olarak sistemin kontrol edilmesi sayesinde programların üreticileri tarafından çıkarılan yamalar, geliştiriciler ya da güvenlik paketleri direkt olarak sistemlere tanımlanmaktadır. Bunun yanı sıra istenilen düzeyde yedekleme hizmeti ve bunun yanında yedeklenen bilgilerin geri getirilmesi işlemi de yönetilen hizmetler sayesinde mümkün olur. Son olarak sisteme kullanıcıların eklenmesi, kullanıcı bilgilerinin düzenlenmesi ve bu kullanıcılara belirli yetkilerin tanınması işlemi de aynı hizmet sayesinde ortaya çıkar. Bu hizmetin alınması için şirketlerin NGN gibi bilişim hizmetlerinde kendisini muhteşem bir şekilde kanıtlamış olan profesyoneller ile çalışması gerekmektedir.

Alınabilecek Bilişim Hizmetleri nelerdir?

Bilişim en anlaşılabilir tabirle bilgisayar bilimi olarak tanımlanmaktadır. Bilgisayarlar üzerinden uygulanan sonsuz işlemler bilişim teknolojileri sınıfında ele alınmaktadır. Bilişim teknolojileri denildiğinde çok sayıda farklı işlem ortaya çıkar. Yazılım, donan ve ekipmanların tamamı bilişim teknolojileri adı altında işlem görmektedir. Bu işlemlerin bir bilişim firması tarafından başka bir firmaya sunulması durumu da bilişim hizmetleri olarak isimlendirilmektedir. Ülkemizde kusursuz düzeyde bir bilişim hizmeti almak son derece zor bir durum olarak gösterilebilir.

Firmanın ihtiyaç duyduğu bilişim hizmetlerinin ilk sırasında donanımlar gelmektedir. Belirli bir düzenin kurulabilmesi için belirli bilgisayarlar ya da farklı teknolojik cihazlara ihtiyaç duyulurken bunların tamamı bilişim hizmetlerini sunan firma tarafından belirlenerek kurulumları yapılır. Bunun sonrasında gerekli yazılımların donanımların içerisine yüklenmesi, gerektiğinde değiştirilmesi ya da güncellenmesi gerekecektir. Bu işlem de bilişim firmaları tarafından sunulmaktadır. Tüm bu hizmeti alabilecekleri bir firma arayanlar son dönemde NGN firmasından yana kararlarını verirken NGN firmasını sektörün adeta yükselen yıldızı olarak görmektedir. Her geçen gün gelişen ve büyüyen firma, sektörde şuandaki en güvenilir firmalar arasında yer almaktadır.

IT Hizmetleri nelerdir? Nasıl verilir?

Firmaların çalıştıkları sektörler farklılık gösterse de genel olarak kullandıkları sistemler birbirine yakın sistemlerdir. Bu sistemlerin kurulum işlemlerinden güncellemelerine, kullanıcı oluşturulmasından yetkilendirmeye kadar birçok işlemler firmalar IT uzmanı olarak görev yapan kişilere başvururlar. “Information Technology” tabirinin kısaltması olan IT, bilgi teknolojileri anlamına gelir. IT uzmanları da bu teknolojiyi en iyi biçimde yöneten insanlardır.

Firmaların büyüklükleri sebebiyle her zaman bu hizmeti sunacak uzmanları çalıştırmasına ihtiyaç duyulmaz. Daha küçük çaplı firmalar yalnızca belirli dönemlerde bu hizmeti sunan kişilere ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple de NGN gibi profesyonel bilişim firmaları tarafından sunulan IT Hizmetleri kullanılır. Firmalar, herhangi bir sorunları olduğunda NGN firması ile görüşmeye başlarlar ve en kısa sürede NGN firması tarafından sorunları çözüme kavuşturulur. Bu hizmeti alabilmek için firma ile görüşmelere başlayanlar, daha ilk andan itibaren firmanın ne kadar profesyonel ve müşterilerine saygılı bir firma olacağını anlayacaktır.

NGN Hakkında

NGN, 2005 yılından bu yana Türkiye’de ve Orta Doğu’da faaliyet gösteren global bir sistem entegratörüdür. Merkezi İstanbul Türkiye’de bulunan NGN’in Birleşik Arap Emirlikleri ve Bahreyn Krallığında ofisleri bulunmaktadır.

Son yıllarda yakaladığı istikrarlı büyüme sayesinde NGN, Türkiye’nin en büyük bilişim şirketleri arasında yer alarak ‘‘Son 3 Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasına girmeyi başarmış ve 2015 yılında “Veri Yedekleme & Depolama Alanında Lider Sistem Entegratörü” seçilmiştir. (BT Haber A.Ş. 2015 Araştırması, İlk 500 Bilişim Şirketi).

NGN; sektörlerinde lider şirketlerin güvenilir teknoloji iş ortağıdır. Müşterilerine kaliteli teknoloji çözümleri ve profesyonel hizmetler sağlayarak katma değer yaratmayı amaç edinmiş olan NGN, müşterilerinin rekabette öne geçmelerine, iş verimliliklerini ve sürekliliklerini artırmalarına, ürün ve hizmet üretim giderlerini azaltmalarına ve yeni büyüme alanları keşfetmelerine katkı sağlamaktadır.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir