Pardus sertifika verecek iş ortakları arıyor

TechnoLogic 05 Ocak 2017 1
Pardus sertifika verecek iş ortakları arıyor

TÜBİTAK bünyesinde geliştirilen milli işletim sistemi Pardus’a göç edecek kurum ve kuruluşlara TSE tarafından belirlenen belgelendirme kriterlerine sahip uzmanlarca destek verilmesi için sertifikasyon programı başlatıldı. Konuyla ilgili, Pardus kurumsal sitesinde yer alan duyuru şöyle:

Pardus Göç desteği ve iş süreçlerinin kesintisiz biçimde sürdürülebilmesi, Pardus GNU/Linux alanında uzman ve firma yetkilendirilmesi amacıyla TSE tarafından belgelendirme kriterleri yayımlanmış ve sertifikasyon çalışmaları başlatılmıştır.

Sertifikasyon süreçlerinden sınav ve akreditasyonun zaman alması nedeniyle yürüyen projelerin sürdürülebilirliğinin sağlanması ve alanında uzman firmaların tespit edilerek firma ekosisteminin temel yapı taşı olan Pardus İş Ortağı veritabanının genişletilmesi için aşağıda belirtilen kriterleri sağlayan Pardus İş Ortağı isteklisi firmaların;

  • Firma künyesi ve Pardus İş Ortağı olmak istendiğine ilişkin niyet mektubunu,
  • Firma bünyesinde en az 2 sistem yöneticisi veya aktif çalışan firma ortaklarının LPIC-1 sertifikasına sahip olması ve TSEK 492 belgelendirme kriterlerini sağlayarak Pardus İş Ortağı sertifikasını alacağına ilişkin taahhüt mektubunu,
  • Sertifikalı sistem yöneticilerinden en az 1 (bir) tanesinin Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik Elektronik Mühendisliği, Elektronik-Haberleşme Mühendisliği, vb. bilişim alanı ile ilgili mühendislik bölümlerinden mezun olduğuna ilişkin diploma, çıkış belgesi vb evraklarını, ön değerlendirme için “*.pdf” formatında isortagi@pardus.org.tr mail adresine iletmeleri rica olunur.

Belirtilen kriterleri taşıyan firmalar Pardus İş Ortağı veritabanına eklenecek ve Pardus İş Ortağı Portalında ilan edilecektir, Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Bir Yorum »

  1. Necmettin Begiter 05 Ocak 2017 at 11:01 - Reply

    Sitedeki ilanı kopyalayıp buraya yapıştıracağınıza siteye link verseydiniz daha iyi olurdu. Technologic üzerinden mi başvuracağız buna, bu ilan niye tam metin burada?

Bir cevap yazın »