100 bin dolar ödüllü hack yarışması

Yazılımcı ve geliştiricilerin yetenekleriyle 100.000 dolarlık büyük ödül için mücadele ettikleri BattleHack’in İstanbul maratonu 26 – 27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek

2013 yılında dünya çapında 2000’den fazla yarışmacının mücadele ettiği BattleHack, geçen seneki başarısının ardından bu yıl tekrar başlıyor. BattleHack 2014’te, yarışmacıların sevdiği her şey ve çok daha fazlası bu yıl tekrardan “yazılımcı ve geliştiricileri” bekleyecek.

Maratonun dördüncü durağı İstanbul

Bu sene, 26-27 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek BattleHack’in dördüncü durağı İstanbul olurken, her şehirden birincilerin yüzleşeceği ve 100.000 dolarlık büyük ödül ile “En İyi Yazılımcı ve Geliştirici” ünvanı için mücadele edilecek maratonun Dünya Finali, Kaliforniya – San Jose’de gerçekleştirilecek.
Rus yazılımcı ve geliştiriciler, mobil bağış uygulaması ile 2013’te kazanan takım oldu

2013 dünya finallerinde Bluetooth Low Energy (BLE) ve PayPal’ı kullanarak geliştirdikleri, uzun formlar doldurmaya gerek kalmadan, herkesin istediği zaman mobil cihazlar üzerinden amaca hizmet edecek şekilde bağış yapmalarını sağlayan “Donate Now” isimli bir uygulama geliştiren Moskovalı bir grup geliştirici, PayPal’ın geçen sene ilk kez dünya çapında düzenlediği BattleHack’i fethettiğinde, 100.000 dolarlık büyük ödülün de sahibi oldu.

BattleHack nedir?

Her bir 24 saat boyunca geliştiriciler, PayPal API ya da Braintree ve Venmo SDK’yı içeren ve yerel bir problem çözüm niteliği taşıyan bir uygulama geliştirmekle görevlendiriliyorlar. Bir çözüme ihtiyacı olduğunu düşündüğünüz her konu için çalışmak mümkün! Gereken tek şey yaratıcılık ve tabii ki insanın aklını başından alacak kodlamalar.

Daha fazla için https://2014.battlehack.org/ sitesini ziyaret ederek, başvurunuzu buradan gerçekleştirebilir ve sitedeki iletişim bilgilerini kullanarak yetkililerle irtibata geçebilirsiniz.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir