50 firmaya ERA-NET hakkında bilgilendirme

Avrupa Birliği Çerçeve Programları kapsamında bir uygulama aracı olarak kullanılmakta olan ERA (European Research Area).NET projeleri, Avrupa Birliği üyesi ve Avrupa Birliği üyeliğine aday olan ülkelerde, ulusal ve bölgesel araştırma programları arasında koordinasyon sağlayarak, araştırma programlarının geliştirilip güçlendirilmesini hedefliyor. ERA-NET projeleri kapsamında konsorsiyum oluşturan fon ajansları ile belirlenen  alanlarda projelerin fonlanması hedefleniyor.

Bu kapsamda,TÜBİTAK-TEYDEB tarafından yürütülen ERA.NET projelerinden; Sistem İnovasyonu, Sürdürülebilir Süreçler, Geri Dönüşüm, Denizcilik Teknolojileri, Endüstriyel Biyoteknoloji ve Fotovoltaik ve Konsantre Güneş Enerjisi konularında çağrıları açıldı. Yakın zamanda İleri Malzemeler alanında da çağrı açılması planlanıyor.

Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde, ERA.NET projelerine proje hazırlama, sunma ve değerlendirme aşamaları hakkında bilgilendirme yapmak ve çağrısı açık olan veya açılması planlanan ERA.NETler üzerinde karşılıklı görüş alış-verişinde bulunmak amacıyla, 5 ayrı masada konu uzmanları eşliğinde, ERA-NET Bilgilendirme Toplantısı düzenlendi. Toplantıya 50 firma katıldı.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir