Acer en ince dizüstü bilgisayarı tanıttı

Acer CES’te dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı, yeni Swift 7’yi lanse etti. Yalnızca 8,98 mm inceliğe sahip yeni Swift 7, güçlü bir Intel Core i7 işlemciyi, tüm gün süren pil ömrünü ve kişisel ve güvenli bir 4G LTE bağlantısını bir araya getiren ultra taşınabilir tasarımıyla hareketlilik için tasarlanmış, Windows 10 işletim sistemine ve kesintisiz bağlanabilirliğe sahip bir kişisel bilgisayar.

Acer Inc. IT Ürünleri Birimi Başkanı, Jerry Kao., dünyanın en ince dizüstü bilgisayarını, yeni Swift 7 ile daha ince hale getirdikleri için gurur duyduklarını ifade ediyor ve ekliyor: “önceki jenerasyondaki mühendislik atılımlarının üstüne inşa edilen yeni Swift 7, çok daha ince gövdesi, güçlü performansı ve hareket halindeki profesyoneller için kesintisiz 4G LTE bağlanabilirliği ile rekabeti bir üst seviyeye çıkarıyor.”

Intel Corp. Başkan Yardımcısı Chris Walker, herkesin alacağı bir sonraki kişisel bilgisayarın, tüm gün boyunca en yeni, en zengin deneyimleri besleyecek kadar güçlü, harika bir bilgisayar olması gerektiğini ifade ediyor ve ekliyor: “Acer’in Swift 7 cihazı, performans beklentisini karşılarken ultra ince, göz alıcı bir tasarımda gelen dahili 4G LTE ile çıtayı yükseltiyor. Herhangi bir yerde, herhangi bir zamanda yapacak ve yaratacak işleri olanlar için mükemmel bir bilgisayar.”

Microsoft Corp. Ortak Cihazlar ve Çözümler Departmanı Başkan Yardımcısı Peter Han, yeni Acer Swift 7’nin, taşınabilirliği ve bağlanabilirliği arzulayan hareket halindeki profesyoneller veya tüketiciler için harika bir Windows 10 bilgisayarı olduğunu ifade ediyor ve ekliyor: “Swift 7, hareket halindeyken bağlantıda kalmak isteyen kullanıcılar için ince, hafif ve mükemmel.”

Daima bağlantıda

Acer Swift 7’nin benzersiz ince tasarımı, sunduğu yeni özelliklerin yalnızca biri. Baş döndürücü bir hıza sahip dahili Intel XMM 4G LTE modemi, kullanıcıların üretken ve daima bağlantıda kalmasını sağlarken, özellikle hareket halinde yaşanan can sıkıcı kablosuz bağlantı sorunlarını ortadan kaldırmayı dileyen profesyoneller için kullanışlı bir özellik sunuyor. Böylece kullanıcılar ellerindeki işe odaklanabiliyor. Swift 7, Nano SIM kart girişine ek olarak eSIM profillerinin indirilmesine ve aktivasyonuna olanak tanıyan eSIM teknolojisine de sahip.

Swift 7, kullanıcıların hemen işe koyulması için 48 ülkedebir ay boyunca geçerli 1 GB’a kadarücretsiz verinin verildiği bir Transatel profiliyle birlikte geliyor; dünyayı dolaşırken ise Mobil Planlar uygulaması vasıtasıyla ihtiyaç duyulduğu şekilde ek veri planları kolaylıkla satın alınabiliyor. 2×2 MIMO özelliğine sahip 802.11ac kablosuz özelliği, ofis ya da ev ağına güvenilir ve hızlı bağlantılar sağlıyor.

Hem şık hem güçlü!

7. nesil Intel Core i7 işlemciyle desteklenen Swift 7, inanılmaz bir performans, kusursuz bir Windows 10 deneyimi ve 10 saate kadarpil ömrü sağlıyor. 256 GB’lık PCIe SSD depolama özelliği en önemli dosyaların kullanıcıların parmak uçlarında tutulması için bolca alan sunarken 8 GB’lık LPDDR3 bellek de çoklu görevlerin akıcı ve duyarlı kalmasını sağlıyor. Parmak izi okuyucusu ile Windows Hello aracılığıyla parolaya gerek kalmadan daha güvenli bir şekilde giriş yapılmasına olanak tanıyor.

Swift 7’nin yekpare alüminyum gövdesi, şık ve sofistike bir tasarım arayan modern profesyoneller için mükemmel. 14 inçe çıkarılmış yeni yüksek çözünürlüklü ekranı, Full HD IPSgörüntü kalitesine, her açıdan canlı berraklık için Acer Color Intelligence özelliğine ve Corning Gorilla Glass NBT dokunmatik ekran ile dokunmatik yüzeye sahip. Klavyede yazı yazmak, uluslararası uçuşlar ve tren yolculukları gibi az ışıklı koşullarda kullanışlı olan Swift 7’nin arka ışıklandırmalı klavyesi sayesinde hiç bu kadar kolay olmamıştı.

Fiyatlandırma ve temin edilebilirlik

Acer Swift 7, Kuzey Amerika’da Mart ayında 1699 ABD dolarından başlayan fiyatlarla ve Avrupa, Orta Doğu ve Asya’da Nisan ayında 1699€’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak.

Yazar: Haber Merkezi

TechnoLogic, Melih Bayram Dede yönetiminde yayımlanan, teknolojiyle ilgili haber ve yorumlara yer veren bir haber portalıdır. 2012 yılının Şubat ayında yayına başlayan TechnoLogic’teki haber ve yorumları takip etmek için sosyal ağ hesaplarımızı izlemeye alabilirsiniz. E-Posta: iletisim@technologic.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir